Teknik Yapı 2013’te 5 bin daire için temel atacak

2013’de yüzde 48 büyüme hedefleyen Teknik Yapı, yeni başlayacağı projelerle, 5 bin ila 7 bin arasında yeni daire için temel atacak

Teknik Yapı 2013’te 5 bin daire için temel atacak

9 Şubat 2013
Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, 2013 yılında Teknik Yapı olarak, Avrupa yakasına çok güçlü bir çıkarma yaparak 3-4 projeye başlayacaklarını belirtti. Durbakayım, “Bugüne kadar Anadolu yakasında gerçekleştirdiğimiz projelerdeki kalite, güven ve satış sonrası hizmet üçgenini Avrupa yakasına taşıyacağız” diye konuştu. Nazmi Durbakayım, şu bilgileri verdi:
“Projelerden ilkini yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Halkalı’da hayata geçireceğimiz projenin ilk adımını Etiler’deki Uçaksavar, yine Halkalı’daki başka bir büyük proje izleyecek. 2013’ün ortalarına yayılan bu süreç içinde Anadolu yakasındaki Fikirtepe’de üç adadan oluşan bir dönüşüm çalışmasının ilk ayağını gerçekleştireceğiz. Özellikle Bağdat Caddesi’nde de biri orta ölçekli olmak üzere 3-4 butik projenin temelini atacaız. 2013’de en az 5 ila 7 bin arasında değişen dairenin temelini atabiliriz.”

Evora İstanbul’da müşterilerimiz, kampanyayı uzatın dedi
Durbakayım, Tuzla’da hayata geçirdikleri Evora İstanbul projesinde yüzde 1 KDV avantajını destekleyen, yüzde 10 indirim kampanyalarının yoğun ilgi gördüğünü belirtti. 5 bin 73 adet bağımsız bölümden oluşan Evora İstanbul projesinde 25 Aralık - 31 Ocak tarihleri arasında, başlattıkları yüzde 10 indirim kampanyası ile 350 dairenin satıldığını ve müşterilerin gece 12’ye kadar satış ofisine yoğun ilgi gösterdiklerini de sözlerine ekleyen Durbakayım, gelen talepler üzerine kampanyayı 10 gün daha uzattıklarının bilgisini verdi. Deluxia Dragos projesinde de 28 dairenin satışının tamamlandığını belirten Durbakayım, bu süre zarfında günde yaklaşık 12 konut sattıklarını ve müşterilerin yüzde 10 indirimin yanı sıra yüzde sıfır faiz ile sıfır peşinat avantajlarından da yararlandıklarını sözlerine ekledi.

“Yeni KDV oranları için fiyatlar dengelenir”
Nazmi Durbakayım, aynı lokasyonda ve özellikteki projelerde KDV oranlarının, eski projeler için bir miktar zamla, yeni projeler içinse bir miktar indirimle orta bir noktada buluşarak dengelenmesi gerektiğini belirtti. Durbakayım sözlerini şöyle sürdürdü:
“Farklı lokasyonlarda konumlanacak projelerde KDV’ye bağlı artışları tüketiciye yansıyacaktır. KDV nedeniyle fiyat artışı olan bölgelerdeki metrekare fiyatları dalga dalga yayılarak ikinci el konutlara yansıyacak ve ikinci el konutlara da gözle görülür bir artış olacaktır. Gayrimenkul satın alımlarındaki KDV miktarı kurumsal firmalar tarafından vergiden mahsup edilebildiği için önümüzdeki dönemlerde kurumsal satın almalar da daha yoğun olacaktır.”
 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı