Teknik Yapı Evora İstanbul’la yüzde 100 kazandırdı

Teknik Yapı, Evora İstanbul projesinden ev alanlara yüzde 100’lük kazanç sağladı. Projede son 500 daire için de kampanya başlatıldı

Teknik Yapı Evora İstanbul’la yüzde 100 kazandırdı

İstanbul Anadolu yakasında 5 bin konut ve ticari alanlarıyla yeni bir kent inşa eden Teknik Yapı, Evora İstanbul projesinde daire alanlara yüzde 100'e yakın kazanç sağladı. Bugüne kadar 3 yıl gibi kısa bir sürede tek parça olarak inşa edilen en büyük proje olma özelliği taşıyan Evora İstanbul'da son 500 daire'de özel bir kampanya ile satışa sunuldu.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, projenin ilk başladığı dönemde bin 600 lira olan ortalama metrekare fiyatlarının bugün 3 bin 400 lira seviyelerine ulaştığına dikkat çekti. "Emlak Konut GYO'nun düzenlediği hasılat paylaşım ihalesini kazandığımızda projenin yaklaşık 1 milyar liralık bir büyüklükte olacağını öngörmüştük" açıklamasını yapan Nazmi Durbakayım projenin günümüz değerinin 1,7 milyar lirayı aştığını kaydetti.

Son 500 daire de kazandıracak
Nazmi Durbakayım, Evora İstanbul projesinden daire almak isteyenlerin de kazanması amacıyla özel bir kampanya başlattıklarını açıkladı. Projedeki son 500 daire için yüzde 12 gibi özel bir indirim yapıldığını ifade eden Durbakayım, vadeli almak isteyenlere ise yüzde 25'i peşin, yüzde 25'i 1 yıl sonra olmak üzere kalan yüzde 50'si için 50 ay sıfır faizli banka kredisi imkanı sunulduğunu açıkladı.

17 bin 500 kişi yaşayacak
Evora İstanbul'da yaşamın başladığının altını çizen Başkan Nazmi Durbakayım, 4 bin 979 daire ve 99 ticari üniteden oluşan projenin yüzde 90'ının satıldığını vurguladı. Daire teslimlerinin başladığını ve A parselde yaşamın başladığını aktaran Durbakayım, "2015'ten itibaren Evora İstanbul'da yaşam doludizgin başlamış olacak. Önümüzdeki yılın ilk yarısında yaklaşık 10 bin kişinin, yılsonunda ise 17.500'ün üzerinde insanın burada yaşayacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Evora Cadde'de 27 Kasım'da ihale var
Evora İstanbul'da yer alan 44 dükkan, 7 ofis ve bir ortaöğretim okul binası 230 bin liradan başlayan fiyatlarla ihaleye çıkıyor. Ticari ünitelerin toplam muhammen bedeli 63,7 milyon lira. İhale, 27 Kasım 2014 tarihinde Emlak Konut GYO' A.Ş Genel Müdürlüğü'nde açık artırma satış yöntemiyle gerçekleştirilecek. İhalenin en çok dikkat çekeni ise 3 bin371 metrekare büyüklük ve 10 milyon 500 bin muhammen bedelli özel ortaöğretim okulu olacak.

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: Evora Istanbul