Teknik Yapı Fikirtepe’de 4 ayrı proje yapacak

Fikirtepe’de dört ayrı imar adasının dönüşümü için hazırlık yapan Teknik Yapı, ruhsat alacağı ilk projesini 25 Şubat’ta satışa sunacak

Teknik Yapı Fikirtepe’de 4 ayrı proje yapacak

21 Şubat 2014 / Posta Gazetesi 

Türkiye’nin en önemli kentsel dönüşüm alanlarından biri olan Fikirtepe’de temeller atılmaya hazır. Fikirtepe’de dört büyük adada dönüşüm yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, proje ruhsatı için ilk onayı aldı. Avam projesi onaylanan Teknik Yapı, kat irtifaklarının kurulmasının ardından 25 Şubat’ta ilk ada üzerinde yükselecek Fikirtepe’deki yeni projesinin satışına başlayacak.

Fikirtepe’de yaklaşık 55.5 bin metrekarelik bir alanı kapsayan dört ayrı imar adasında 4 ayrı proje yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, ilk olarak kat maliklerinin tamamı ile sözleşme imzalanan 11 bin 504 metrekarelik imar adasında ilk satışına başlayacak.  Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, E- 100 otobanına paralel konumda yer alan bu projede yer alan 650 adet dairenin satışı için gün saydıklarını açıkladı. Karma proje olarak tasarlanan projede konut, homeofis ve ticari birimler olacağı bilgisini veren Nazmi Durbakayım, ikinci projenin de yaklaşık bir ay içinde satışa hazır hale geleceğini belirtti.

 “Yıkıma başlamadık diye eleştiri aldık”

Teknik Yapı’nın 40 yıllık yaklaşımının değişmediğini belirten Nazmi Durbakayım, Fikirtepe’deki suskunluğun sevinç nidalarıyla bozulduğunu söyledi. Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının yaklaşık 2,5 yıldır sürdüğünü hatırlatan Durbakayım, “Bugüne kadar ruhsat almadığımız hiçbir proje için açıklama yapmadık. Fikirtepe’deki durum çok daha hassas olduğu için kimsenin beklentiye girmesini istemedik. Projelerin yükseleceği adalarda yıkım yapmadığımız için çok eleştirildik. Ancak gelinen noktada, herkes 40 yıllık deneyime bağlı öngörümüzde haklı olduğumuzu gördü. Sözleşme yaptığımız malikler mağdur olmadı” açıklamasında bulundu. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı