Teknik Yapı Fikirtepe’de satışa başlıyor

Fikirtepe’de dört ayrı imar adasının dönüşümü için hazırlık yapan Teknik Yapı, ruhsat alacağı ilk projesini 25 Şubat’ta satışa sunacak

Teknik Yapı Fikirtepe’de satışa başlıyor

15 Şubat 2014 / emlakwebtv
Fikirtepe’de dört büyük adada dönüşüm yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, proje ruhsatı için ilk onayı aldı. Avan projesi onaylanan Teknik Yapı, kat irtifaklarının kurulmasının ardından 25 Şubat’ta ilk ada üzerinde yükselecek Fikirtepe’deki yeni projesinin satışına başlayacak.

Fikirtepe’de yaklaşık 55,5 bin metrekarelik bir alanı kapsayan dört ayrı imar adasında dört proje yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, ilk olarak kat maliklerinin tamamıyla sözleşme imzalanan 11 bin 504 metrekarelik imar adasında ilk satışına başlayacak. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, E- 100 otobanına paralel konumda yer alan bu projede yer alan 650 adet dairenin satışı için gün saydıklarını açıkladı. Karma proje olarak tasarlanan projede konut, homeofis ve ticari birimler olacağı bilgisini veren Durbakayım, ikinci projenin de yaklaşık bir ay içinde satışa hazır hale geleceğini belirtti.

"Yıkıma başlamadık diye eleştiri aldık”
Teknik Yapı’nın 40 yıllık yaklaşımının değişmediğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Fikirtepe’deki suskunluğun sevinç nidalarıyla bozulduğunu söyledi. Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının yaklaşık 2,5 yıldır sürdüğünü hatırlatan Durbakayım, “Bugüne kadar ruhsat almadığımız hiçbir proje için açıklamada yapmadık. Fikirtepe’deki durum çok daha hassas olduğu için kimsenin beklentiye girmesini istemedik. Projelerin yükseleceği adalarda yıkım yapmadığımız için çok eleştirildik. Ancak gelinen noktada, herkes 40 yıllık deneyime bağlı öngörümüzde haklı olduğumuzu gördü. Sözleşme yaptığımız malikler mağdur olmadı” açıklamasında bulundu.

“Fikirtepe örnek olması için süreç uzatıldı”
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin Fikirtepe’deki kentsel dönüşüme çok hassas davrandığının altını çizen Nazmi Durbakayım, “Hem Bakanlık hem de yerel yönetim, Fikirtepe’deki kentsel dönüşümün Türkiye’deki diğer kentsel dönüşüme örnek olması için en ince detaya kadar çok hassas davrandılar. Süreç bu nedenle uzadı. Biz de bu süreçte alternatif planlarımızı devreye alarak sorunsuz bir şekilde mutlu sona ulaştık” dedi.

Firma Bilgisi: Teknik Yapı