Teknik yapı, Metropark ile Avrupa seferine başlıyor

Konut, rezidans ve ticari birimlerinden oluşan Teknik Yapı Metropark projesindeki 1.272 daire, 95 bin liradan başlayan lansman fiyatlarıyla satışa çıkıyor

Teknik yapı, Metropark ile Avrupa seferine başlıyor

14 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Teknik Yapı’nın Avrupa seferi Halkalı’da satışa çıkan Teknik Yapı Metropark projesiyle başlıyor. Avrupa Yakası’nda gerçekleştirilecek proje serisinden ilki olan Teknik Yapı Metropark projesindeki fiyatlar 95 bin liradan başlıyor. Fiyat rekabetini konut finansman oranı, peşinat ve vadeye de yansıtan Teknik Yapı, 1.272 daireden oluşan Teknik Yapı Metropark projesinde yüzde 5 peşinat ve sıfır konut finansmanı avantajı da sunuyor.

Durbakayım: “sivil kentsel dönüşümde bir hamle daha gerçekleştiriyoruz”
Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım “Halkalı’da 1982 yılında inşa ettiğimiz Bahariye Halı Fabrikası’nın yerine konut projesi yaparak sivil kentsel dönüşümde bir hamle daha gerçekleştiriyoruz” dedi. Durbakayım yaklaşık 350 milyon liralık ciro büyüklüğüne sahip Teknik Yapı Metropark’ın, refah bir gelecek arzu edenler için hem yaşam, hem de yatırım amaçlı bir proje olarak tasarlandığını açıkladı.

Durbakayım: “Halkalı'ya rekabet etmek için gidiyoruz”
Teknik Yapı Metropark’ın konut, rezidans, homeofis ve ticari ünitelerden oluşan karma bir proje olacağını belirten Nazmi Durbakayım “Bugüne kadar proje yaptığımız her bölgedeki ilk marka olduk. Simdi ise kentsel dönüşümün yoğun olduğu bir bölgeye geldik. Burada da yatırım amaçlı daire almak isteyen müşterilerimizin prim beklentilerini karşılayan rekabetçi fiyatlarla satışa çıkacağız. Halkalı'ya rekabet etmek için gidiyoruz” açıklamasına bağlı olarak projenin Mayıs 2013’te başlayıp Kasım 2015’te biteceğini söyledi. Durbakayım, İkitelli'de yer alan diğer Bahariye fabrikasının dönüşümü için de görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

Halkalı’da dönüşüm ve ulaşımla gelen değer artışı
Yakın geçmiş dönemde sanayi bölgesi olarak bilinen Halkalı’nın değişim ve dönüşüm evresi içinde bulunduğuna dikkat çeken Nazmi Durbakayım, sanayi kuruluşlarının bölgeden teker teker ayrıldığını, yerlerini ise büyük çaplı yerleşim, ticari ve sosyal projelerin aldığını vurguladı. Durbakayım, bu dönüşüm sonucunda Ataşehir ve Kartal bölgesinde olduğu gibi Halkalı’da da yeni yapılan konut projelerinde değer artışı yaşandığını ifade etti.
Halkalı’nın ulaşım açısında da çok önemli bir noktada olduğuna değinen Nazmi Durbakayım “Teknik Yapı Metropark’ın en önemli albenilerinden biri de ulaşım olacak. Teknik Yapı Metropark, Mahmut Bey Gişelerinin yanında yer alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ulaşım planlaması çerçevesinde Halkalı metro durağı, Teknik Yapı Metropark’ın hemen yanı başında bulunuyor. Atatürk Havalimanı’nın Teknik Yapı Metropark’a uzaklığı ise yaklaşık 10 kilometre.

Durbakyım: “Ambalaj değil, ürün satmak istiyoruz”
Teknik Yapı Metropark projesinin hazırlık aşamasında her çalışmanın kılı kırk yarılarak yapıldığını aktaran Nazmi Durbakayım “Teknik Yapı markasından daire alanlarda oluşan güvenilir firma imajını devam ettirmek için risk analizlerini daha hassas yaparak projeyi planladık. Kullandığımız malzemeden daire tiplerine, projedeki sosyal donatıdan fiyata kadar aylar süren bir araştırma gerçekleştirdik” dedi.

Durbakyım: “Önceliğimizi yaşam alanlarına verdik”
Bilinen Teknik Yapı kalitesi ve sağladığı müşteri memnuniyetinden hiçbir şekilde taviz verilmediğinin altını çizen Nazmi Durbakayım, Teknik Yapı Metropark’ın daire içinden dışına doğru projelendirildiğine vurgu yaptı. Teknik Yapı’nın ürettiği konutlarla tanındığını hatırlatan Durbakayım “Teknik Yapı Metropark’ı tasarlarken, proje çizimine daire içinden başladık ve en son projenin dış duvarlarını çizdik. Önceliğimizi yaşam alanlarına verdik. Araştırmalarımız sonucunda bu bölgede çok az kullanılan sosyal tesisleri projeye dahil etmedik. Ayrıca Halkalı bölgesinin tipik sıkışık yapılaşmasını gördükten sonra, Teknik Yapı Metropark’ta avlu konseptini uyguladık. Böylece projede yaşayacak olanların hem dairesinde hem de sitenin genelinde de daha rahat nefes alabilmesini amaçladık” bilgisini paylaştı.
Standart Teknik Yapı kalitesinden taviz vermeyen fiyatların rekabetçi olmasının iki önemli nedeni olduğunu açıklayan Nazmi Durbakayım “Öncelikle Teknik Yapı’nın marka gücünü ve hali hazırdaki projelerimize bağlı satın alma gücünü kullanarak, maliyetleri asgariye indirdik. Uzun zamandan sonra Avrupa Yakası’na tekrar geri dönmemiz nedeniyle kar marjını düşük tutmamız ise ikinci sırada yer aldı” açıklamasında bulundu.

Lansmana özel rekabetçi fiyat
Rekabetçi fiyatlarla ön plana çıkan Teknik Yapı Metropark projesinde lansmana özel fiyatlar 95 bin liradan başlayacak. Teknik Yapı Metropark projesindeki dairelerin yarısını oluşturan 1+1 tipi dairelerin başlangıç fiyatı 133 bin 100 lira olarak belirlenirken, 2+1 tipi dairelerin başlangıç fiyatı ise 227 bin lira olarak açıklandı. Geniş daire tipi tercih edenlere yönelik satışa çıkan 3+1 tipi daireler 318 bin 100, 4+1 tipi dairelerin ise 466 bin 800 lira başlangıç fiyatlarıyla satışa sunuluyor.
Sosyal birimler ve rezidans hizmetleri sayesinde her hizmeti daire sahiplerine sunarak konforlu ve rahat bir yaşamın kapılarına açan Teknik Yapı Metropark projesi, toplam 1.272 adet rezidans daire ve 30 ticari birimden oluşuyor. Teknik Yapı’da yer alacak olan 30 ticari birim daha sonra satışa sunulacak.

Konut finansman oranı ve vade seçeneğinde alternatif
Avrupa kıtasına rekabetçi fiyatlarla giriş yapan Teknik Yapı, Metropark projesine özel satış stratejisinde ödeme miktarına göre sıfır konut finansman oranı belirledi. Uzun vadeli ödeme yapmak isteyenler için belirlenen konut finansman oranı ise yüzde 69 ile yüzde 70 arasında olacak. Buna göre yüzde 5 peşinat verenler takip eden 6,12, 18 ve 24 aylarda daire fiyatının yüzde 5 oranında ara ödeme yapacak. Yüzde 25 peşinat ödeyenler için 12 aya, yüzde 50 peşinat ödeyenlere ise 24 aya kadar sıfır konut finansman oranı sunulacak.

Yaşamın tadını çıkarmak lazım
Projede, satın alma gücünü artıran ve kullanma maliyetini azaltan optimum sosyal alana yer verildi. Teknik Yapı Metropark projesi, gerek işletim maliyeti açısından gerekse mevcut alanların daha etkin kullanılabilmesi açısından sosyal tesislerinde fazla abartıya kaçmıyor. Bu kapsamda projede fitness center, Türk hamamı, sauna, buhar odası, masaj odaları, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, yarım saha basketbol sahası, çocuk parkları, yürüyüş ve koşu parkuru yer alacak.
Dairelerdeki ferahlığı artıracak bir diğer unsur ise giydirme cephelerdeki renkli camlar olacak. Güneşten maksimum fayda sağlayacak olan camlardan en az bir tanesi dışa açılacak.

Yaklaşık 1.450 adet kapasiteli kapalı otoparklar da ve sosyal tesis içerisinde engelli rampaları, ‘Engelsiz Yaşam’a olanak tanıyacak. Bina içi ve dışının güvenliğinde görev yapacak olan Teknik Güvenlik, özellikle binalara girişler şifreli kapılardan yapılmasını sağlayacak.

Bilgi notu:
 Teknik Yapı Metropark projesinde 6 dikey, 6 yatay blok olacak. İki blok 38 ve 36 katlı olurken, diğer dördü ise 25 katlı olacak. İki kule tamamıyla homeofis tarzında olacak. Diğer daireler ise sadece konut amaçlı inşa edilecek.
 Projedeki konut ve rezidans dairelerinin 6 adedi stüdyo, 642 adedi 1+1, 348 adedi 2+1, 266 adedi 3+1 tipi ve 10 adedi 4+1 tipi rezidanstan oluşuyor. Toplamda 14 ayrı daire tipinin yer aldığı projede 4 tip 1+1, 3 Tip 2+1, 4 Tip 3+1, 1 tip 4+1 ve 2 tip 1+0 Studio tarzında daireler olacak. Daire tiplerinin dağılımı ise; yüzde 50,47‘sini 1+1, yüzde 27,36’sı 2+1, yüzde 20,91‘i 3+1, yüzde 0,79‘u 4+1, yüzde 0,47’si stüdyo (1+0) oranına sahip daire tiplerinden oluşacak.
Daire tiplerine göre metrekare aralıkları ise şöyle olacak; 1+0 tipi daireler 28,81 - 37,90 metrekare, 1+1 tipi daireler 53,60 – 89,60 metrekare, 2+1 tipi daireler 97,10 – 121,52 metrekare, 3+1 tipi daireler 133,76 – 152,93 metrekare arasında değişirken, 4+1 tipi daireler 164,48 metrekare olacak.

Teknik Yapı hakkında detaylı bilgi için: www.teknikyapi.com

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: Metropark

Benzer Haberler

Lansman ne demek?

Lansman ne demek?

Kira artışında TÜFE düzenlemesine sektörden destek

Kira artışında TÜFE düzenlemesine sektörden destek

2018'de konut fiyatları hangi kentte ne kadar arttı?

2018'de konut fiyatları hangi kentte ne kadar arttı?

İnşaat sektörü 2018'de dip noktayı gördü

İnşaat sektörü 2018'de dip noktayı gördü

Yabancıya konut satışında altın çağ: 1 yılda 40 bine yakın satış

Yabancıya konut satışında altın çağ: 1 yılda 40 bine yakın satış

Taşınma planından en çok Basın Ekspres Yolu etkilenecek

Taşınma planından en çok Basın Ekspres Yolu etkilenecek

İnşaat maliyet endeksinde düşüş

İnşaat maliyet endeksinde düşüş

Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde son durum: Ayrıntılar belli oluyor

Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde son durum: Ayrıntılar belli oluyor

Çanakkale Köprüsü son durum: Geçiş garantisi tartışması daha güçlü geliyor

Çanakkale Köprüsü son durum: Geçiş garantisi tartışması daha güçlü geliyor

Millet Bahçeleri'ne Millet Konakları eşlik edecek

Millet Bahçeleri'ne Millet Konakları eşlik edecek

Gebze Halkalı Marmaray durakları: Ayrılık Çeşmesi 1.5 aylığına  kapatıldı

Gebze Halkalı Marmaray durakları: Ayrılık Çeşmesi 1.5 aylığına kapatıldı

Çekmeköy askeri arazi için hazırlanan dönüşüm planı İBB'de

Çekmeköy askeri arazi için hazırlanan dönüşüm planı İBB'de

2018'de müteahhitlerin en büyük pazarları: Rusya, Arabistan, Katar

2018'de müteahhitlerin en büyük pazarları: Rusya, Arabistan, Katar

Gayrimenkul Nedir?

Gayrimenkul Nedir?

Konkordatodan dönüş başladı

Konkordatodan dönüş başladı

Yılda en az 300 bin konut dönüşümü

Yılda en az 300 bin konut dönüşümü

Bakan Kurum: Emlak Bankası çok yakında açılıyor

Bakan Kurum: Emlak Bankası çok yakında açılıyor

Marmaray seferlerine kısa süreli değişiklik

Marmaray seferlerine kısa süreli değişiklik

Cemil Candaş cinayeti davasında karar çıktı

Cemil Candaş cinayeti davasında karar çıktı

5 yılda çevre korumaya 133.4 milyar harcandı

5 yılda çevre korumaya 133.4 milyar harcandı

Kadınlar 2018'de en çok hangi kentten ev satın aldı?

Kadınlar 2018'de en çok hangi kentten ev satın aldı?

Antalya 'dan İzmir'e Yüksek Hızlı Tren

Antalya 'dan İzmir'e Yüksek Hızlı Tren

EN ÇOK OKUNANLAR