Teknik yapı, Metropark ile Avrupa seferine başlıyor

Konut, rezidans ve ticari birimlerinden oluşan Teknik Yapı Metropark projesindeki 1.272 daire, 95 bin liradan başlayan lansman fiyatlarıyla satışa çıkıyor

Teknik yapı, Metropark ile Avrupa seferine başlıyor

14 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Teknik Yapı’nın Avrupa seferi Halkalı’da satışa çıkan Teknik Yapı Metropark projesiyle başlıyor. Avrupa Yakası’nda gerçekleştirilecek proje serisinden ilki olan Teknik Yapı Metropark projesindeki fiyatlar 95 bin liradan başlıyor. Fiyat rekabetini konut finansman oranı, peşinat ve vadeye de yansıtan Teknik Yapı, 1.272 daireden oluşan Teknik Yapı Metropark projesinde yüzde 5 peşinat ve sıfır konut finansmanı avantajı da sunuyor.

Durbakayım: “sivil kentsel dönüşümde bir hamle daha gerçekleştiriyoruz”
Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım “Halkalı’da 1982 yılında inşa ettiğimiz Bahariye Halı Fabrikası’nın yerine konut projesi yaparak sivil kentsel dönüşümde bir hamle daha gerçekleştiriyoruz” dedi. Durbakayım yaklaşık 350 milyon liralık ciro büyüklüğüne sahip Teknik Yapı Metropark’ın, refah bir gelecek arzu edenler için hem yaşam, hem de yatırım amaçlı bir proje olarak tasarlandığını açıkladı.

Durbakayım: “Halkalı'ya rekabet etmek için gidiyoruz”
Teknik Yapı Metropark’ın konut, rezidans, homeofis ve ticari ünitelerden oluşan karma bir proje olacağını belirten Nazmi Durbakayım “Bugüne kadar proje yaptığımız her bölgedeki ilk marka olduk. Simdi ise kentsel dönüşümün yoğun olduğu bir bölgeye geldik. Burada da yatırım amaçlı daire almak isteyen müşterilerimizin prim beklentilerini karşılayan rekabetçi fiyatlarla satışa çıkacağız. Halkalı'ya rekabet etmek için gidiyoruz” açıklamasına bağlı olarak projenin Mayıs 2013’te başlayıp Kasım 2015’te biteceğini söyledi. Durbakayım, İkitelli'de yer alan diğer Bahariye fabrikasının dönüşümü için de görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

Halkalı’da dönüşüm ve ulaşımla gelen değer artışı
Yakın geçmiş dönemde sanayi bölgesi olarak bilinen Halkalı’nın değişim ve dönüşüm evresi içinde bulunduğuna dikkat çeken Nazmi Durbakayım, sanayi kuruluşlarının bölgeden teker teker ayrıldığını, yerlerini ise büyük çaplı yerleşim, ticari ve sosyal projelerin aldığını vurguladı. Durbakayım, bu dönüşüm sonucunda Ataşehir ve Kartal bölgesinde olduğu gibi Halkalı’da da yeni yapılan konut projelerinde değer artışı yaşandığını ifade etti.
Halkalı’nın ulaşım açısında da çok önemli bir noktada olduğuna değinen Nazmi Durbakayım “Teknik Yapı Metropark’ın en önemli albenilerinden biri de ulaşım olacak. Teknik Yapı Metropark, Mahmut Bey Gişelerinin yanında yer alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ulaşım planlaması çerçevesinde Halkalı metro durağı, Teknik Yapı Metropark’ın hemen yanı başında bulunuyor. Atatürk Havalimanı’nın Teknik Yapı Metropark’a uzaklığı ise yaklaşık 10 kilometre.

Durbakyım: “Ambalaj değil, ürün satmak istiyoruz”
Teknik Yapı Metropark projesinin hazırlık aşamasında her çalışmanın kılı kırk yarılarak yapıldığını aktaran Nazmi Durbakayım “Teknik Yapı markasından daire alanlarda oluşan güvenilir firma imajını devam ettirmek için risk analizlerini daha hassas yaparak projeyi planladık. Kullandığımız malzemeden daire tiplerine, projedeki sosyal donatıdan fiyata kadar aylar süren bir araştırma gerçekleştirdik” dedi.

Durbakyım: “Önceliğimizi yaşam alanlarına verdik”
Bilinen Teknik Yapı kalitesi ve sağladığı müşteri memnuniyetinden hiçbir şekilde taviz verilmediğinin altını çizen Nazmi Durbakayım, Teknik Yapı Metropark’ın daire içinden dışına doğru projelendirildiğine vurgu yaptı. Teknik Yapı’nın ürettiği konutlarla tanındığını hatırlatan Durbakayım “Teknik Yapı Metropark’ı tasarlarken, proje çizimine daire içinden başladık ve en son projenin dış duvarlarını çizdik. Önceliğimizi yaşam alanlarına verdik. Araştırmalarımız sonucunda bu bölgede çok az kullanılan sosyal tesisleri projeye dahil etmedik. Ayrıca Halkalı bölgesinin tipik sıkışık yapılaşmasını gördükten sonra, Teknik Yapı Metropark’ta avlu konseptini uyguladık. Böylece projede yaşayacak olanların hem dairesinde hem de sitenin genelinde de daha rahat nefes alabilmesini amaçladık” bilgisini paylaştı.
Standart Teknik Yapı kalitesinden taviz vermeyen fiyatların rekabetçi olmasının iki önemli nedeni olduğunu açıklayan Nazmi Durbakayım “Öncelikle Teknik Yapı’nın marka gücünü ve hali hazırdaki projelerimize bağlı satın alma gücünü kullanarak, maliyetleri asgariye indirdik. Uzun zamandan sonra Avrupa Yakası’na tekrar geri dönmemiz nedeniyle kar marjını düşük tutmamız ise ikinci sırada yer aldı” açıklamasında bulundu.

Lansmana özel rekabetçi fiyat
Rekabetçi fiyatlarla ön plana çıkan Teknik Yapı Metropark projesinde lansmana özel fiyatlar 95 bin liradan başlayacak. Teknik Yapı Metropark projesindeki dairelerin yarısını oluşturan 1+1 tipi dairelerin başlangıç fiyatı 133 bin 100 lira olarak belirlenirken, 2+1 tipi dairelerin başlangıç fiyatı ise 227 bin lira olarak açıklandı. Geniş daire tipi tercih edenlere yönelik satışa çıkan 3+1 tipi daireler 318 bin 100, 4+1 tipi dairelerin ise 466 bin 800 lira başlangıç fiyatlarıyla satışa sunuluyor.
Sosyal birimler ve rezidans hizmetleri sayesinde her hizmeti daire sahiplerine sunarak konforlu ve rahat bir yaşamın kapılarına açan Teknik Yapı Metropark projesi, toplam 1.272 adet rezidans daire ve 30 ticari birimden oluşuyor. Teknik Yapı’da yer alacak olan 30 ticari birim daha sonra satışa sunulacak.

Konut finansman oranı ve vade seçeneğinde alternatif
Avrupa kıtasına rekabetçi fiyatlarla giriş yapan Teknik Yapı, Metropark projesine özel satış stratejisinde ödeme miktarına göre sıfır konut finansman oranı belirledi. Uzun vadeli ödeme yapmak isteyenler için belirlenen konut finansman oranı ise yüzde 69 ile yüzde 70 arasında olacak. Buna göre yüzde 5 peşinat verenler takip eden 6,12, 18 ve 24 aylarda daire fiyatının yüzde 5 oranında ara ödeme yapacak. Yüzde 25 peşinat ödeyenler için 12 aya, yüzde 50 peşinat ödeyenlere ise 24 aya kadar sıfır konut finansman oranı sunulacak.

Yaşamın tadını çıkarmak lazım
Projede, satın alma gücünü artıran ve kullanma maliyetini azaltan optimum sosyal alana yer verildi. Teknik Yapı Metropark projesi, gerek işletim maliyeti açısından gerekse mevcut alanların daha etkin kullanılabilmesi açısından sosyal tesislerinde fazla abartıya kaçmıyor. Bu kapsamda projede fitness center, Türk hamamı, sauna, buhar odası, masaj odaları, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, yarım saha basketbol sahası, çocuk parkları, yürüyüş ve koşu parkuru yer alacak.
Dairelerdeki ferahlığı artıracak bir diğer unsur ise giydirme cephelerdeki renkli camlar olacak. Güneşten maksimum fayda sağlayacak olan camlardan en az bir tanesi dışa açılacak.

Yaklaşık 1.450 adet kapasiteli kapalı otoparklar da ve sosyal tesis içerisinde engelli rampaları, ‘Engelsiz Yaşam’a olanak tanıyacak. Bina içi ve dışının güvenliğinde görev yapacak olan Teknik Güvenlik, özellikle binalara girişler şifreli kapılardan yapılmasını sağlayacak.

Bilgi notu:
 Teknik Yapı Metropark projesinde 6 dikey, 6 yatay blok olacak. İki blok 38 ve 36 katlı olurken, diğer dördü ise 25 katlı olacak. İki kule tamamıyla homeofis tarzında olacak. Diğer daireler ise sadece konut amaçlı inşa edilecek.
 Projedeki konut ve rezidans dairelerinin 6 adedi stüdyo, 642 adedi 1+1, 348 adedi 2+1, 266 adedi 3+1 tipi ve 10 adedi 4+1 tipi rezidanstan oluşuyor. Toplamda 14 ayrı daire tipinin yer aldığı projede 4 tip 1+1, 3 Tip 2+1, 4 Tip 3+1, 1 tip 4+1 ve 2 tip 1+0 Studio tarzında daireler olacak. Daire tiplerinin dağılımı ise; yüzde 50,47‘sini 1+1, yüzde 27,36’sı 2+1, yüzde 20,91‘i 3+1, yüzde 0,79‘u 4+1, yüzde 0,47’si stüdyo (1+0) oranına sahip daire tiplerinden oluşacak.
Daire tiplerine göre metrekare aralıkları ise şöyle olacak; 1+0 tipi daireler 28,81 - 37,90 metrekare, 1+1 tipi daireler 53,60 – 89,60 metrekare, 2+1 tipi daireler 97,10 – 121,52 metrekare, 3+1 tipi daireler 133,76 – 152,93 metrekare arasında değişirken, 4+1 tipi daireler 164,48 metrekare olacak.

Teknik Yapı hakkında detaylı bilgi için: www.teknikyapi.com

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: Metropark

Yazar: emlakwebtv
Etiketler:
Yorum

Benzer Haberler

Tahincioğlu’ndan Yeni Yüzyıla 5 yeni Yıldız

Tahincioğlu’ndan Yeni Yüzyıla 5 yeni Yıldız

Yeni Levent, yeni dünyanın örnek yaşam alanı oluyor!

Yeni Levent, yeni dünyanın örnek yaşam alanı oluyor!

Maslak Dream by NEW INN ile gayrimenkulde yeni nesi yatırım modeli

Maslak Dream by NEW INN ile gayrimenkulde yeni nesi yatırım modeli

Türkiye’nin ilk bungalov Mahallesi: Yeşil Mahalle

Türkiye’nin ilk bungalov Mahallesi: Yeşil Mahalle

Konutder 10 yıllık strateji planını Ekim’de açıklayacak

Konutder 10 yıllık strateji planını Ekim’de açıklayacak

Polat Gayrimenkul’den Akatlar’a yeni proje: Polat Akatlar

Polat Gayrimenkul’den Akatlar’a yeni proje: Polat Akatlar

Kızılbük GYO’dan otel konforunda, lüks tatil evleri: Marmaris Reserve By Kızılbük

Kızılbük GYO’dan otel konforunda, lüks tatil evleri: Marmaris Reserve By Kızılbük

Akyapı’dan 21 bin kişiyi istihdam edecek 25 milyarlık 4 Ticarethane projesi

Akyapı’dan 21 bin kişiyi istihdam edecek 25 milyarlık 4 Ticarethane projesi

GYODER 2023 Vizyonu: 4T - Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum

GYODER 2023 Vizyonu: 4T - Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum

Sektörün iki büyük şirketi İş GYO ve Artaş’tan işbirliği: Mecidiyeköy’deki Profilo AVM konut projesine dönüşecek

Sektörün iki büyük şirketi İş GYO ve Artaş’tan işbirliği: Mecidiyeköy’deki Profilo AVM konut projesine dönüşecek

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: “Yeni Evim kampanyası konut edinmeyi ve üretmeyi teşvik edecek”

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: “Yeni Evim kampanyası konut edinmeyi ve üretmeyi teşvik edecek”

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu: Yeni Evim Kampanyası tüketiciyi de üreticiyi de rahatlattı

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu: Yeni Evim Kampanyası tüketiciyi de üreticiyi de rahatlattı

KONUTDER Başkanı Altan Elmas: Yeni Evim Finansman Modeli ile her yıl 500 bin insamız ev sahibi olacak

KONUTDER Başkanı Altan Elmas: Yeni Evim Finansman Modeli ile her yıl 500 bin insamız ev sahibi olacak

Bakan Murat Kurum cevapladı: 15 Soru ve Cevapla Yeni Evim Kampanyası

Bakan Murat Kurum cevapladı: 15 Soru ve Cevapla Yeni Evim Kampanyası

Bakan Kurum ve Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanyası’nın detaylarını açıkladı

Bakan Kurum ve Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanyası’nın detaylarını açıkladı

Psikoteknik Belgesi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Psikoteknik Belgesi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Anadolu Yakası’nın En Büyük Parke ve Kapı Showroom'u Cesa Yapı Tarafından Açıldı

Anadolu Yakası’nın En Büyük Parke ve Kapı Showroom'u Cesa Yapı Tarafından Açıldı

Yapı ve Yapı Kempinski Residences Balmumcu projesinin inşaatına başladı

Yapı ve Yapı Kempinski Residences Balmumcu projesinin inşaatına başladı

İstanbul Boğazı’nda değeri 5 kat artan bir eve sahip olmak için Nef Reserve Kandilli’de son fırsat

İstanbul Boğazı’nda değeri 5 kat artan bir eve sahip olmak için Nef Reserve Kandilli’de son fırsat

Tahincioğlu Gayrimenkul, Göcek’in ilk Markalı Lüks Konut Projesine İmza Attı

Tahincioğlu Gayrimenkul, Göcek’in ilk Markalı Lüks Konut Projesine İmza Attı

Yapı ve Yapı’nın merkez ofisi Mimarlık Yıllığı’na girdi

Yapı ve Yapı’nın merkez ofisi Mimarlık Yıllığı’na girdi

EN ÇOK OKUNANLAR