Teknik Yapı rekorları Denizli’ye taşıyor

Teknik Yapı, İstanbul’daki dev projesi Evora İstanbul’u Denizli’ye taşıyor. Proje, 2016 yılının Ocak ayında satışa çıkacak

Teknik Yapı rekorları Denizli’ye taşıyor

Teknik Yapı, İstanbul’daki Evora İstanbul projesini Denizli’ye taşıyacak. İlk başlanıldığında yaklaşık 1 milyar lira değerindeki proje, şimdi 3 milyar liralık bir değere ulaştı.  Hem Teknik Yapı’nın hem de Emlak Konut GYO’nun kazanmasını sağlayan projenin bu başarısı Anadolu’ya taşınmak isteniyor. Bu kapsamda ilk adım ise Denizli’de atıldı. Yine Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilecek Denizli projesi, Ocak 2016’da satışa çıkacak.

Anadolu’nun sanayi üslerinden biri olan Denizli’nin aynı zamanda bir turizm şehri olduğunu belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu kapsamda projeyi hem yaşam amaçlı hem de yatırım amaçlı bir konseptte sunacaklarını belirtti.

12 adadan oluşacak

1500 konutluk Denizli projesi, altısı konut, ikisi ticaret, ikisi park ve ikisi eğitim olmak üzere 12 adadan oluşacak. Rezidans dairelerin ağırlıkta olacağı projede, home ofis ve park alışveriş caddesi de olacak. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi rezidans daireler yer alacak.  

‘Gerileme bir istisnaydı’

Nazmi Durbakayım sektöre dair beklentilerini de paylaştı. 2015 yılında ilk kez konut satışlarının 2015 Eylül’de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,1 daralmasının istisnai bir durum olduğunu söyleyen Durbakayım, söz konusu gerilemenin nedenlerini faizlerdeki yükseliş, seçim öncesi beklemeye geçen talep ve bir haftalık bayram tatilinde satış yapılamaması olarak sıraladı.

Seçim sonrası tek partili bir hükümetin kurulacak olmasının inşaat sektörüne 2004’deki gibi bir ivme kazandıracağını ifade eden Durbakayım, 2016 yılında faiz oranlarının belirleyici rol oynayacağını açıkladı. Diğer taraftan 2016’daki satışların 2015 yılından içerik olarak ayrılacağının altını da çizen Durbakayım, “2014 ve 2015 yıllarında gerçekleşen konut satışlarının büyük bir kısmı mevcut projelerdeki dairelerin satışlarıydı. Gelecek yıl ise art arda çıkmasını beklediğimiz yeni projelerdeki dairelerin satışlarına tanık olabiliriz“ sözleriyle proje patlamasına işaret etti.