Teknik Yapı Yücel Park projesi için ön talep topluyor

Tamamlandığında Kartal'ın en sosyal ve en gözde projelerinden biri olacak Yücel Park projesi için ön talep toplama çalışmaları başladı

Teknik Yapı Yücel Park projesi için ön talep topluyor


Teknik Yapı kalitesi ve güvencesiyle yeniden dönüşen Yücel Park projesi içerisinde 5 adet büyük park bulunuyor. Kartal Cevizli minibüs caddesi üzerinde konumlanan Yücel Park, konut alıcılarına yemyeşil ve ferah bir yaşamın kapılarını aralıyor. 

Kartal'ın en yeşil projesi

Kartal'ın en yeşil projesi açık havuzu ile yeşilliklerin arasında tatil gibi yaşama fırsatı sunuyor. Projenin yemyeşil parklarında çocuklar özgürce oynayabilecek, özel kreş ve açık hava oyun alanları ile hem doğayı hem de eğlenceyi bir arada yaşama fırsatına sahip olacak.

Lokasyonu ile öne çıkan proje  

Kartal Cevizli minibüs caddesi üzerinde, denize 900 metre mesafede yer alan Yücel Park projesi AVM ve anayolların yanı başında benzersiz bir lokasyona sahip. Yücel Park, metroya 5 dakika, sahil ve Bağdat Caddesi'ne 5 dakika, AVM, hastane ve eğitim kurumlarına 10 dakika, Havalimanına ise 20 dakika olan mesafesi ile öne çıkıyor. 

299 bin TL'den başlayan fiyatlarla

Projede ön talep avantajlarından yararlanmak isteyenler www.yucelpark.com adresinden ön talep formu doldurarak, bilgi alabilirler. Ön satış fırsatları sunan Yücel Park projesinde lansmana kadar yüzde 10 fiyat avantajı sunuluyor. Yücel Park fiyatları ise 299 bin TL'den başlangıç gösteriyor. 

12 blokta 990 daireden oluşacak

200 dairelik Yücel Sitesi'nin dönüşüm töreni 15 Eylül 2017 tarihinde gerçekleşmişti. 1990 yılında yapılmış olan 24 bloklu Yücel Sitesi 240 daireden oluşuyordu. Dönüşüm sonrasında ise 12 blokta 990 daireden oluşacak. Projede ayrıca 17 adet ticari birime yer verilecek. Yücel Park projesinde ayrıca havuz, kapalı otopark, çocuk eğlence merkezi, fitness salonu gibi yüksek standartlı ortak kullanım alanları bulunacak.  

Dönüşüm ve yıkım töreni 15 Eylül'de yapılmıştı

Yücel Sitesi'nin 15 Eylül'deki dönüşüm töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, sitenin dönüşebilmesi için plan değişikliği ihtiyacı olduğunu söyledi. Altınok Öz, Yücel Sitesi'nin rahatlıkla dönüşebilecek bir hale getirildiğini belirtti. Öz ''Site sakinleri müteahhit seçim noktasına geldi. O noktaya kadar sitede yaptığımız toplantılarla site sakinlerini bilgilendirdik. Müteahhit firmalarını kendileri ayarladılar. Plandan kaynaklanan rantı, artı değeri vatandaş kendi lehine kullandı. O yüzden rahatlıkla dönüşür noktaya geldiler ve herkes mutlu.'' 

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ise 15 Eylül'de gerçekleşen törende Yücel Sitesi dönüşüm sürecini şöyle anlatmıştı. ''Yücel Sitesi 1990 yıllarında yapılmış bir site. Maalesef iyi yapılmamış, iyi denetlenmemiş, çürük yapılmış. 25 seneden sonra bu binalar riskli binalar, insan ömrü için çok büyük tehlike, tabut binalar. Bunların dönüşmesi lazımdı. Kartal Belediyesi dönüşümde öncü bir belediye. Bizim de Teknik Yapı olarak dönüşümde amacımız can kurtarmak. Burada da 200 daire var. Burada yaşayan insanları ailesi ile düşündüğümüz zaman 700-800 can var. Şu anda 700-800 can kurtulmuş durumda. Ve biz bugünkü törenle birlikte yıkıma geçtik. Yıkıma geçmek işin bitmesi demek. Yıkıma gelene kadar pek çok işlem yapıldı. Kartal Belediyesi'nin burada büyük desteği oldu. Temennim bu gibi sitelerin hepsinin bu halde yıkılıp başlama noktasına gelebilmesi.''  

 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: Yücel Park