Teknik Yapı Yücelpark özel fiyatlarla satışta

Teknik Yapı, Kartal'da hayata geçireceği Yücelpark projesinde satışlara başladı. Projede daire fiyatları 329.000 TL'den başlayacak.

Teknik Yapı Kartal'da hayata geçireceği yeni projesi Yücelpark'ta satışlara başladığını duyurdu. Projeye yatırım yapmak isteyenler için düşük peşinat, uzun vade ve banka ve firma kredili satış olanakları hazırlayan Teknik Yapı, projedeki başlangıç fiyatların 329.000 TL olarak açıkladı. 

Özel ödeme planı

Teknik Yapı'nın kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçireceği Yücelpark'da yüzde 5 peşinat ve 12, 24 ve 36 aylarda yüzde 5 'lik ara ödeme ve yüzde 80'i banka kredisi ile yapılan satışlarda da vadeye göre ayda yüzde 0.18'e varan faiz avantajı sunulacak. Aynı peşinat  ve ara ödemelerle 120 aylık uzun vadeyi tercih eden yatırımcılar için ise Tenkik Yapı desteği ile faiz oranları da aylık yüzde 0.93 seviyesinde uygulanacak. Yatırımcılar ayrıca Teknik Yapı bünyesinde uygulanacak 12 aya kadar sıfır faiz veya değişen vade göre yüzde  0.10 ile 0.75 arasında değişen vade farklarıyla 50 aya kadar firma kredisi kullanabilecek. 

 

Teknik Yapı Yücelpark özel fiyatlarla satışta

 

Yücelpark'a doğa ve yaşam konsepti

Yücelpark projesinin Teknik Yapı'nın Kartal'da gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri içinde ayrı bir önemi bulunduğunu söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, ilk kez yaşanan bir sitede deprem riski taşıyan alanların dönüşümünün altına imza atıldığını söyledi. Umut Durbakayım yaşayan bir bölgenin kentsel dönüşümünde Teknik Yapı farkına da dikkat çekerek: "Fikirtepe’de gerçekleştirdiğimiz dönüşümlerdeki deneyimimiz ile Yücelpark projesini de en kısa zamanda yüksek standartlarda bir yaşam alanına dönüştüreceğiz." şeklinde konuştu. 

Aile yaşamına uygun konsept

Projede mahalle ruhunun korunacağını, sosyal alan ve yeşil donatılarla komşuluk ilişkilerinin korunacağına da dikkat çeken Umud Durbakayım: "Yücelpark’ı çocuklu aileler için hayal edilen bir proje olarak tasarladık.  Bu amaçla ilk kez kentsel dönüşüm proje kapsamındaki bir projede 3+1 ve 4+1 daire sayısını arttırdık. Önceki projelerimizde toplam daire sayısının yüzde 10’nu geçmeyen 3+1 ve 4+1 daire tipleri, bu projede yaklaşık yüzde 45 olarak tasarlandı." dedi. Durbakayım, porjenin yaklaşık 21 dönümlük bir arazi üzerinde yükseldiğini ve 14.4 dönümünün ise yeşil alan ve park alanlarına ayrılacağını hatırlatarak: "Çocukların rahatlıkla oynayabileceği parklar, gençlerin spor yapabileceği basket sahası ve spor parkını içine alan bu yeşil alana ek olarak havuz ve kreş alanı gibi sosyal tesisler için de ekstra alanlar yaratılacak" dedi. 

 

Teknik Yapı Yücelpark özel fiyatlarla satışta

 

Teknik Yapı'dan Kartal'a 650 milyonluk proje

İstanbul'un prim potansiyeli yüksek ilçelerinden Kartal'da inşa edilecek Yücelpark, toplam 21 dönüm arazi üzerinde yükselecek. Projenin yüzde 75'lik kısmı ise park ve yeşil alanlardan oluşacak. 10 blok üzerinde Toplam 825 adet lüks konut ve homeofis ve 17 ticari ünite olmak üzere 842 adet bağımsız bölümden meydana gelecek Yücelpark'ı yatırım değeri ise 650 milyon TL olarak açıklandı.

Metrekare fiyatları 6.135 TL

Teknik Yapı Yücelpark Projesinde inşaat süresi ise 36 ay olarak planlanıyor. Başlangıç metrekare birim fiyatlarının 6.135 TL olarak belirlendiği projede daire fiyatları da 329.000 TL'den başlayacak. Projenin 2021 yılının Haziran ayında tamamlanması hedefleniyor. Projede yer alan dairelerin fiyatları ise şöyle

- 1+1 tipi daireler 329.000 TL
- 2+1 tipi daireler 523.600 TL
- 3+1 tipi daireler 725.600 TL
- 4+1 tipi daireler: 1.081.700 TL'den başlayacak. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: yücelpark