Teknik Yapı'dan Denizli'ye dev yatırım

Emlak Konut ile yaptığı arsa satışı karşılığı gelir paylaşım modeli ile Denizli'ye yatırım yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, 115 dönümlük arazi üzerinde bin 500 bağımsız birinden oluşan karma bir yapı inşa edecek.

Teknik Yapı'dan Denizli'ye dev yatırım

Emlak Konut'un Denizli'deki arazisi için düzenlediği ihaleyi kazanan Teknik Yapı, bölgeye dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. 115 dönümlük arazi üzerine bin 500 bağımsız birimden oluşan yeni bir karma proje inşa edecek olan Teknik Yapı, ön talep toplamaya Ocak ayında başlayacak. Yılın ilk çeyreğinde lansmanının yapılması planlanan projenin 600 milyon TL'ye mâlolması bekleniyor. 

Teknik Yapı'dan Anadolu'ya yatırım
Kültürel ve termal kaynaklarının yanı sıra ülkenin en önemli sanayi üslerinden biri olan Denizli'ye yapılan yatırımı değerlendiren Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, hem yaşam hem de yatırım amaçlı bir konsept oluşturacaklarını söyledi. Durbakayım, "kazan-kazan" modelini tüm Türkiye'ye yayma yolunda çalışmalarını sürdüreceklerini ve Evora İstanbul, Metropark ve Concord projelerinden oluşan müşteri mozaiğininin bu açılımda etkili olduğunu da belirterek:

"2005’ten bu yana gerçekleştirdiğimiz büyük projelerimizden daire alanların yüzde 25’inin Anadolu’dan olması, bizim İstanbul dışında uygun bir proje araştırmamıza neden oldu. Bu kapsamda bugüne kadar Anadolu insanı İstanbul’a gelip bizden gayrimenkul alıyordu. Şimdi biz Anadolu insanımızın ayağına kadar gidiyoruz..." dedi.

Teknik Yapı Denizli projesi
Emlak Konut'un Denizli ihalesini aranan fırsat olarak değerlendiren Durbakayım, geliştirilecek projenin konut, ticaret, park ve eğitim gibi adalardan oluşan karma bir konsept olacağına da vurgu yaptı. Projede 1+1'den 4+1'e kadar değişen tiplerde rezidans daireler yer alacak.  Projede geniş balkon ve geniş oturum alanlarına da yer verilecek. 

 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: Teknik Yapı Denizli