Teknik Yapı'dan KDV ve faiz yüküne karşı dev adım

Teknik Yapı Türkiye'nin ilk 'Örnek Ofis' uygulamasını içeren Deluxia Park Business projesini lansmana özel satış koşulları ile lansmana çıkardı. Firma, projenin KDV ve faiz yükünü yıl başına kadar karşılayacağını duyurdu

Teknik Yapı'dan KDV ve faiz yüküne karşı dev adım

Teknik Yapı, Maltepe'de hayata geçirdiği Deluxia Park projesini, lansmana özel satış koşulları ile satışa çıkardı. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Türkiye'nin ilk 'Örnek Ofis'li projesi olma niteliği taşıyan Deluxia Park'ta  KDV ve faiz yükünün yılbaşına kadar firma tarafından karşılanacağını açıkladı.

Deluxia Park Business'te faiz ve KDV avantajlı satışlar

Teknik Yapı imzasıyla hayata geçirilecek Deluxia Park Business projesinde A Plus ofis fiyatları KDV dahil 712 bin 248 TL'den başlayacak Ofislerde ayrıca yüzde 18 oranında KDV indirimi veya sıfır faiz fırsatı sunulacak. 48 aya varan vadeli ödeme tercihi yapan yatırımcılar için Teknik Yapı bünyesinde hazırlanan 0 faiz fırsatı sunulurken, peşin alım ya da anlaşmalı bankalardan kredi kullananlara da KDV miktarı kadar indirim uygulanacak. Umut Durbakayım, ticari faiz oranlarının bireysel konut faizlerinin üzerinde bulunduğunu ve müşteri üzerindeki faiz yükünün azaltılması için de 100 aya kadar vadelerde banka faiz oranlarının büyük bölümünün karşılanacağını dile getirdi. Böylece firmanın bu vadedeki faiz oranlarını anlaşmalı bankalarda yüzde 0.79 olarak müşteriye yansıtması da olanaklı hale geliyor. 

Teknik Yapı'dan yatırımcıya destek

Teknik Yapı, İstanbul Maltepe'de yalnızca ofis ve ticari ünitelerden meydana gelecek Deluxia Park projesinde yatırımcının karşısına çok özel bir ödeme programı ile çıktı. Fiyat, faiz ve KDV avantajlarının hazırlandığı projede Teknik Yapı, yılbaşına kadar sürecek lansman döneminde, KDV ve Faiz yükünü karşılayacağını duyurdu. Firmanın her zaman yatırımcının yanında olduğunu ve aidat giderleri, faiz yükü ve yüksek prim potansiyeli gibi başlıklarda sunulan desteğin göstergesi olarak Deluxia Park'a özel çalışmalar yaptıklarını söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım: "Proje toplam 14 dönümlük arazi üzerinde ve 2 blok olarak yükselecek. Projenin satış büyüklüğünün yarım milyarı bulmasını bekliyoruz. KDV hariç biri satış fiyatları ise 7 bin 700 TL'den başlayacak..." dedi

Kira geliri ile aidat avantajı

Deluxia Park projesinde sunulacak destek ile birlikte metrekare başına düşen aidat gelirinin kira gelirleri ili minimize edilmesine olanak tanınacak. Proje bünyesinde yer alan ve büyüklükleri 76 metrekare ile 123 metrekare arasında farklılık gösteren 6 toplantı salonu, blokların altında yer alacak kafeteryalar, otopark alanları ve oto yıkama tesisi ile 17 ve 18'inci katlarda yer alacn spor salonu ve restaurant hizmetlerinin gelirleri de aidatların düşürülmesi amacıyla kullanılacak. 

Fiyat artışı Deluxia Park Business'e yansımadı

Umut Durbakayım, Anadolu Yakası'nda Ataşehir ve Fikirtepe gibi merkezlere alternatif nokta arayışına giren kişilerin Kartal ve Maltepe gibi ulaşım avantajları içeren bölgelere yoğunlaştığını ve Deluxia Park Business'ın lansman döneminde dizginlenen fiyat artışının yansıtılmadığını vurgulayarak: "Sektörde aylardır dizginlenen fiyat artışını bu projemize yansıtmadık. Buna ek olarak yılbaşına kadar gerçekleşecek satışlarda KDV’yi de biz üstlendik. Ayrıca bazı vadelerde de faiz yükünü de sıfırladık. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda projenin kazandırma potansiyelinin ne kadar yüksek olduğu ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı. 

Sektörde bir ilk: Örnek Ofis

Deluxia Park Business projesi diğer taraftan Türkiye gayrimenkul sektörü açısından bir ilk niteliği taşıyan "Örnek Ofis" uygulaması içeriyor. Uphill Court projesi ile sektöre taşıdığı örnek daire kavramını "Örnek Ofis" konsepti ile yeni projesine taşıyan Teknik Yapı, A Plus ofisler için satış merkezinde örnek ofis hazırlayacak ve kalite ve kullanım alternatiflerini de bire bir aktaracak. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: deluxia park residences