Teknosa, ‘Şampiyonlar Ligi’nde yarışacak

Teknosa, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Avrupa İş Ödülleri’nde “Çevre ve Kurumsal Sürdürülebilirlik” kategorisinde seçilen 40 “Ulusal Şampiyon”dan biri oldu

Teknosa, ‘Şampiyonlar Ligi’nde yarışacak

25 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Türkiye teknoloji perakendeciliği sektörünün parlayan yıldızı Teknosa; inovasyon, iş mükemmeliyeti ve sürdürülebilirlik konusunda yüksek performans gösteren şirketlerin belirlendiği 2013-2014 Avrupa İş Ödülleri’nde (Europen Business Awards) ‘Ulusal Şampiyon’ seçildi. Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmeye hak kazanan Teknosa, yarışmanın ikinci aşaması Ruban d’Honneur (Onur Kurdelası) için yarışacak.

31 Avrupa ülkesinden yaklaşık 3.000 şirket katıldı ve toplam 527 Ulusal Şampiyon belirlendi
Alanında yenilikler üretebilen ve ticari başarı göstermiş, sosyal sorumluluk bilinciyle çevresine katkı sağlayan kuruluşları desteklemeyi amaç edinen yarışmaya bu sene Türkiye’nin de bulunduğu 31 Avrupa ülkesinden yaklaşık 3.000 şirket katıldı ve toplam 527 Ulusal Şampiyon belirlendi. Ülke finalistlerinin her birinin; politikacılar, akademisyenler, medya ve iş çevrelerinden oluşan değerli jüri tarafından seçileceği organizasyonda, halkoyu da belirleyici olacak.

Her ülkenin kategori birincisi olacak finalist şirketler, bir sonraki aşamada Avrupa’daki rakipleriyle “Ruban d’Honneur” (Onur Kurdelası) için yarışacak. Kasım 2013’te başlaması planlanan halk oylamasının ardından, sonuçların Nisan 2014’te açıklanması bekleniyor.