Tekstil sektörü dünyaya Merter’den açılacak

Eroğlu Gayrimenkul tarafından Merter’de hayata geçirilen Platform Merter Fashion Park, Türk tekstil sektörünün yeni merkezi olacak

Tekstil sektörü dünyaya Merter’den açılacak

16 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Eroğlu Gayrimenkul ve Doğa Şehircilik tarafından Merter’de hayata geçirilen, Türkiye’nin moda ve toptan tekstil ticaret temalı en kapsamlı projesi olan Platform Merter Fashion Park, açılış için gün sayıyor. Ağustos ayında kapılarını açacak olan Platform Merter Fashion Park, Merter’i Türk tekstilinin merkezi yapacak. 20 bin metrekare alanda Türkiye’nin ve dünyanın en büyük toptan tekstil markalarına ev sahipliği yapacak olan Platform Merter Fashion Park, dükkânları ofislere, dar sokakları rahat showroom’lara, çarşıları ticaret merkezine dönüştürecek. Rusya’dan Arap ülkelerine, Avrupa’dan Afrika’ya Türk markalarının tüm dünyaya açılan kapısı konumunda tasarlanan proje, toptan tekstilin merkez üssü olacak.

Eroğlu: “Türk tekstilinde yeni bir dönem başlıyor”
Tekstilde 30 yıllık deneyim ile gayrimenkul alanındaki tecrübesini bir araya getirerek yarattıkları Platform Merter Fashion Park’ı Türkiye’nin dünyaya açılan tekstil kapısı olarak planladıklarını belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “Platform Merter Fashion Park ile Türk tekstil sektöründe önemli bir başlangıç yaşanacak. Proje, Merter, Osmanbey ve Laleli’de dağınık halde bulunan ve geleneksel koşullarda ticaret yapmaya çalışan sektörün bir araya toplandığı yeni bir merkez olacak. Böylece ihraç edilen Türk tekstil ürünleri için Merter bir üs haline gelecek” dedi.

Farklı ihtiyaçlara yönelik bir karma ticaret merkezi olan Platform Merter Fashion Park’ın tekstil sektörünün organize olmasına ve ticarete daha büyük imkân sağlayacağının da altını çizen Nurettin Eroğlu, “Dünyaya açılan Türk markaları burada defile, sergi, showroom, restoran, kafe, sosyal alanlar, kısacası moda, tekstil ve sosyal hayat ile ilgili tüm detayları bir arada bulacak.114 mağaza ile moda ve tekstil piyasasındaki firmalar burada yer aldıklarında, kendileri gibi güçlü markalara da yakın olacak ve Türk tekstili bu sinerji ile büyüyecek” diye konuştu.

Ünlü markalar projede yer aldı
Platform Merter Fashion Park projesi, Atatürk Havalimanı ile metro, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına yakınlığının yanı sıra, İstanbul’un en önemli ulaşım arteri olan E-5 üzerindeki merkezi konumuyla da iş, ticaret ve yaşam merkezi olarak kurgulandı. Gizia, Avva, Joymiss (By Fimka), İkiler, Utes, Yelkenci, Colin’s, Loft, Kemal Tanca, Sassofono, N-Value.gibi pek çok markanın yerini aldığı Platform Merter Fashion Park’ta ayrıca rezidans, suit, ofis, sport center da yer alıyor.

Platform Merter Fashion Park hakkında detaylı bilgi için:  www.platform-merter.com