TEM Point projesinin Mart 2016'da satışa çıkması planlanıyor

Nata Holding ve Gül Proje tarafından İstanbul Sultangazi'de yükselen TEM Point projesinin Mart 2016'da satışa çıkması planlanıyor

TEM Point projesinin Mart 2016'da satışa çıkması planlanıyor

Nata Holding ve Gül Proje tarafından İstanbul Sultangazi'de yükselen TEM Point Sultangazi projesinin Mart 2016'da satışa çıkması planlanıyor. 75 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen TEM Point projesi toplam 768 adet daireden oluşuyor. 

Daire alanlarının 50 metrekare ile 200 metrekare arasında değiştiği TEM Point projesinde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor. TEM Point teslimlerinin Aralık 2018'de yapılması planlanıyor.

Açık otopark, kapalı otopark, TEM Point avm, kameralı güvenlik ve güvenlik gibi site özelliklerinin yer aldığı TEM Point projesi 5 bloktan meydana geliyor. Proje, 123 bin metrekare ticari alana ve 14 bin metrekare otel alanına sahip. Alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı ise 62 bin metrekare büyüklükte. 

TEM Point fiyatları, ödeme seçenekleri ve teslim tarihi henüz kesin olarak belirlenmedi. 240 milyon TL yatırım ile hayata geçirilen projenin geçmişi 2007 yılına kadar uzanıyor. 

Satışa çıkmak için gün sayan TEM Point projesi, Sultangazi'de TEM kenarında yer alıyor. Projede konut, alışveriş merkezi ve otel yer alacak. Çizimleri tamamlanan TEM Point projesinde satışların Mart 2016'da başlaması bekleniyor. 

Tem Point projesi, Milli Emlak'tan 55 milyon liraya satın alınan arazi üzerinde yükseliyor. Projeyi önce Multi Turkmall satın almış olup, ortaklıkta anlaşılmayınca 47 milyon Euroya Nata Holding satın alarak projeyi geliştirme kararı aldı. Söz konusu arsada hasılat paylaşımı modeli ile karma proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding ise Ocak 2015'te Gül proje ile anlaştı. 

 

Firma Bilgisi: Nata Holding
Proje Bilgisi: Tem Point