Tema World ilk kez uluslararası arenaya çıktı

Uluslararası arenanın en önemli gayrimenkul platformu MIPIM’de Tema İstanbul’un dünya lansmanının yanı sıra temalı eğlence parkı Tema World’ün de ön tanıtımı gerçekleştirildi. Tema İstanbul Ortaklar Kurulu Üyeleri Arda Akçalı ve Gökhan Çetinsaya, MIPIM 2014’te de yoğun ilgi çeken Tema World ile ilgili son gelişmeleri paylaştı

Tema World ilk kez uluslararası arenaya çıktı

15 Mart 2014 / Posta Gazetesi

Fransa’nın Cannes kentinde bu yıl 25’incisi düzenlenen ve dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından biri olarak kabul edilen Mipim’de eğlence parkı Tema World’ün ön tanıtımı, sembolik maket ve özel animasyon film ile gerçekleştirildi. Titiz bir süreç sonrasında Tema World’ün konseptinin belirlendiğini belirten Arda Akçalı ve Gökhan Çetinsaya, “Türkiye’de bu yıl içinde Tema World’ü ayrı bir Lansman ile ilk kez detaylarıyla paylaşmayı arzuluyoruz. Ancak Tema İSTANBUL’un MIPIM 2014’teki dünya lansmanında, bu en önemli uluslararası gayrimenkul buluşmasında Tema World’ün ön tanıtımı, kısıtlı da olsa gerçekleştirildi. MIPIM 2014’e özel hazırlanan mega karma proje Tema İSTANBUL maketinde, sembolik olarak Tema World de yer aldı. Bununla birlikte, yine MIPIM 2014 için özel hazırlanan 40 saniyelik Tema World animasyon filmi ile de Türkiye’nin dünya çapındaki temalı eğlence parkının tanıtımı gerçekleştirildi” dedi.

Tema World’e özel oyuncaklar

Tema World’ün, 1.5 milyon metrekarelik dev arazisi üzerinde, TEM’e hakim bir noktada kurulacağını belirten Çetinsaya ve Akçalı, “Tema World, toplam 400 bin metrekarelik, önemli büyüklükteki bir alan üzerine kurulacak. İçinde, yaklaşık 55-60 adet irili ufaklı oyuncak yer alacak. Bunlardan 10 tanesi, çok iddialı, mega oyuncak olacak. Bu mega oyuncaklar içerisinden de bazıları, sadece Tema World için üretilecek, dünyada eşi benzeri bulunmayacak. Sadece Tema World için dizayn edilip, üretilecek” şeklinde konuştu.

Uzman kurumlarla çalışılıyor

Tema World’ün hem master hem de detay planlarının dünya çapındaki uzman kuruluşlar tarafından hazırlandığını da açıklayan Arda Akçalı ve Gökhan Çetinsaya, “Tema World’ün master planlamaları, alanlarında dünyanın önde gelen Amerikalı ve Hollandalı firmaların ortaklaşa çalışması ile gerçekleştirildi. Şimdi de detay plan çalışmalarını, Hollandalı firma tarafından yürütülüyor. Tema World’ün içinde yer alacak oyuncakları da yine dünyanın en önemli firmaları tarafından üretilecek” dedi.

Tema İSTANBUL Ortak Girişim Grubu işletecek

Tema World’ün MESA, ARTAŞ, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Grubu tarafından işletileceğini de belirten Tema İSTANBUL Ortaklar Kurulu Üyeleri Gökhan Çetinsaya ve Arda Akçalı, “Uluslararası mevcut parklardan Know-How alacağız. Tema World, Almanya ve Hollanda’da görüştüğümüz, kardeş park niteliğindeki temalı eğlence parklarının da tecrübelerinden yararlanarak, bizim tarafımızdan işletilecek. Bizim personellerimiz oraya gidecek, eğitimlere, uygulamalara katılacaklar. Onların uzmanları gelecek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunacaklar” açıklamasında bulundular.