Temaşehir Konya'nın detayları belli oldu

Emlak Konut GYO-Torkam İnşaat'ın gelir paylaşım modeliyle hayata geçireceği Temaşehir Konya projesinin detayları belli olmaya başladı. Projede 728 konut ile 152 adet dükkan ve mağaza birimine yer verilecek

Temaşehir Konya'nın detayları belli oldu

Emlak Konut GYO ile Torkam İnşaat ortak girişimi olarak Konya'da hayata geçirilecek Temaşehir Konya projesinin ayrıntıları belli olmaya başladı. Toplam 728 konuta ek olarak 152 adet dükkan ve mağaza biriminden oluşması beklenen karma projede 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 tipinde dairelere yer verilecek.

30 bin metrekarelik meydan içeren dev proje: Temaşehir Konya
30 bin metrekarelik alan üzerinde meydan ve meydanın çevresine sıralanmış cadde dükkanları, mağaza ve restoranlardan oluşan yaşam birimleri içeren Temaşehir Konya, kentin ilk ve tek gelir paylaşım modeli projesi olma özelliği taşıyor. Yüksek Mimar Uğur Özgüven ve ekibinin imzasıyla hayata geçirilecek olan projenin lansman tarihinin de önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Temaşehir Konya'nın detayları belli oldu

700 milyonluk dev ihaleden çıkan proje
Emlak Konut tarafından gerçekleştirilen ihaleyi 700 milyon TL karşılığında kazandıklarını hatırlatan Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, Temaşehir Konya'nın şehrin en değerli lokasyonunda yükseldiğini söyledi. Dereli, Emlak Konut gibi dünya devi bir marka ile hazırlanan projenin ayrıcalıklı yaşamı, kalite ve gündelik hayatı keyifli hale getirecek ayrıntılarla donatılacağını da vurgulayarak:

"Konya’ya yakışır bir ‘’şehir’’ konsepti kazandıracağımız için çok heyecanlı ve gururluyuz. Satışa henüz sunulmamış olmasına rağmen projemize yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi gösteren Konya’lı hemşehrilerimiz ile Emlak Konut projelerinden konut satın alarak yüzde 50 ile yüzde 150 arasında prim sağlamış yurt genelinden yatırımcı müşterilerimiz bizlerin heyecanını daha da arttırmaktadır." dedi. 

 

Firma Bilgisi: Torkam Inşaat
Proje Bilgisi: temaşehir konya