Temmer Mermer 2015'de Amerika ve Avrupa pazarında

Çin'deki ve Körfez ülkelerinde ki sorunlar nedeniyle, daralmalar yaşayan mermer sektörü yeni pazarlara yöneliyor. Temmer Mermer 2015'de Amerika ve Avrupa pazarında

Temmer Mermer 2015'de Amerika ve Avrupa pazarında

Çin'deki ve Körfez ülkelerinde ki sorunlar nedeniyle, daralmalar yaşayan mermer sektörü yeni pazarlara yöneliyor. Temmer Mermer için yeni pazarlar, Amerika, Fransa, Belçika, Almanya, Hollanda ve bazı Uzakdoğu Ülkeleri...

Çin'deki ekonomik daralmalar ve ve Ortadoğu ülkelerinde ki siyasi karışıklıklar nedeniyle geçtiğimiz yılı sıkıntılı geçiren mermer sektörü yeni pazarlara yöneliyor. Bu sıkıntıları aşmak için yeni pazarlara açılana Temmer Mermer, gözünü Amerika ve Avrupa'ya dikti. Yaşanan ekomomik krizden sonra, piyasalarında ilk defa iyileşmeler görülen sonra Amerika, Temmer Mermer'in hedef pazarları arasında.

Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden ihracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya "Amerika ekonomisi 2008 öncesine dönüyor. Ülkenin dış ticaret rakamlarında yükseliş başladı. Biz de Temmer Mermer olarak bu büyümeden payımızı almak üzere, Amerika'da ki müşteri portfoyumuzu güncelliyor, ziyaretlerimizi arttırıyoruz " dedi. Bu bağlamda Nisan ayında Amerika'nın Orlando şehrinde yapılacak olan Covering Doğal Taş ve Yer Kaplamaları fuarına da katılacaklarını söyleyen Çetinkaya, Amerika'da ki ilişkilerini aktif hale getireceklerini sözlerine ekledi.

Avrupa pazarı
Avrupa'da durgunluk döneminden sonra ufak hareketlenmeler yaşanmaya başladığını söyleyen Çetinkaya " Kriz öncesi çalıştığımız Avrupa Ülkeleri'ne de ziyaretlerimizi arttırdık ve siparişlerimizi almaya başladık bile. Bunların arasında Fransa, Belçika, Hollanda ve Almanya var " dedi. Temmer Mermer'in Avrupa Ülkeleri'nde kendine yer edinmesinin sebebi olarak, dış pazarlarda tanınan ve güvenilir bir marka olmasın payının çok olduğunu belirten Çetinkaya, hem kendisinin hem de pazarlama ekibinin düzenli olarak müşterilerini ziyaret ettiğini vurguladı.

Showroom'a yatırım ve yeni istihdam
İç ve dış piyasada yaşanana bu olumlu gelişmeler neticesine paralel olarak İstanbul Showroom'un bazı yatırımlar yaptığını söyleyen Çetinkaya " İlk açtığımızda 200 metrekare olan İstanbul Etiler Showroom'umuza yeni alanlar ekleyerek yüzde 40'lık bir büyüme gerçekleştirdik " dedi. Hem tasarım hem de satış ekibinde yeni istihdam yaratan Temmer Mermer, yurtiçinde mimarlarla çalışarak, kişilere özel projeler de sunuyor.

Cironun yüzde 80'i ihracat
Eskişehir, Bilecik ve Afyon olmak üzere toplam 3 ocağı olan Temmer Mermer'in 2015 yılı ciro hedefi 60 milyon TL. Cirosunun yüzde 80'ini ihracat olarak gerçekleştiren firma, dünyanın aranan mermer firmaları arasında yer alıyor.

Firma Bilgisi: Temmer Mermer