Temmer Mermer Hindistan’dan sipariş aldı

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer, İstanbul CnrExpo fuar merkezinde 4-7 Haziran günlerinde 11'incisi düzenlenen Naturel Stone Uluslararası Doğal Taş ve Mermer fuarına katıldı.

Temmer Mermer Hindistan’dan sipariş aldı

12 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer, İstanbul CnrExpo fuar merkezinde 4-7 Haziran günlerinde 11'incisi düzenlenen Naturel Stone Uluslararası Doğal Taş ve Mermer fuarına katıldı. Sektörün özellikle ihracat payına katkısı olan fuarın, bu yıl beklentilerinin üzerinde geçeceğini düşündüklerini söyleyen Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçılar Birliği (İMİB) Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya, "Fuarın ilk günü beklentimizin üzerinde ve geçen yıla oranla daha yoğun katılımla başladı. Sektörün gelişmesi ve kendini göstermesi açısından önemli olan bu fuar son güne kadar da yoğun geçti" dedi.

Özellikle Avrupa ülkelerinden katılımın yoğun olduğunu söyleyen Rüstem Çetinkaya, "İhracat departmanımız daha ilk günden Hindistan'dan gelen misafirler, Afyon Şuhut ocağımızdan çıkan Affumicato taşımızdan sipariş aldı. Fuarda ayrıca, İsrail, Fransa, Romanya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Irak, Mısır ile çeşitli  Kuzey Afrika ülkelerinin katılımlarını görüyoruz. Her yıl olduğu gibi yerli mimarlar da fuara ilgi gösteriyor" diye konuştu.

 

Firma Bilgisi: Temmer Mermer