Temmer Mermer Verona'ya hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl 57 ülkeden tam 1431 firmanın katılımıyla İtalya'nın Verona kentinde organize edilen dünyanın en önemli doğaltaş ve teknolojileri fuarı olan Marmomacc 2014 fuarı 24-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek

Temmer Mermer Verona'ya hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl 57 ülkeden tam 1431 firmanın katılımıyla İtalya'nın Verona kentinde organize edilen dünyanın en prestijli en etkin doğaltaş ve teknolojileri fuarı olan Marmomacc 2014 fuarı  24-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yıl 49. kez organize edilecek olan fuara, Türkiye gibi, Belçika'dan Çin'e, Arjantin'den Tayvan'a bir çok ülke milli katılım organizasyonu düzenleyecek. Mermer sektörünün kalbinin attığı Marmomacc fuarı için özel hazırlıklar yaptıklarını söyleyen Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya: 'Son yıllarda trendi olan Afyon Şuhut ocağımızdan çıkan ürünümüz Affumicato'nun bu yıl da çok tercih edileceğini ön görüyoruz.' dedi.

40 farklı doğaltaş
Bu yıl ayrıca 40 farklı yeni doğal taşla fuara katıldıklarını söyleyen Çetinkaya " Kendi taşlarımız dışında, başka maden ocaklarında da doğal taşlar alıp, bunları fabrikamızda işliyoruz. Bu şekilde yabancı müşterilere yerli taşlardan oluşan çok çeşitli bir portfoy sunuyoruz" dedi. Uzun yıllardır İtalya Marmomacc fuarına katıldıklarını söyleyen Çetinkaya, fuar alanında standlarının, en önemli salon olan ve İtalyanların, İspanyolların sunum yaptığı en kritik noktada olduğunu vurguladı. 

Cironun %80'i ihracat
Eskişehir, Bilecik ve Afyon olmak üzere toplam 3 ocağı olan Temmer Mermer'in 2014 yılı ciro hedefi 60 milyon TL. Cirosunun % 80'ini ihracat olarak gerçekleştiren firma, dünyanın aranan mermer firmaları arasında yer alıyor. 

Firma Bilgisi: Temmer Mermer