Tepe İnşaat’tan Narlife'a özel Narlı Tarifler

Tepe İnşaat, Narlife projesine özel olarak yazar Refika Birgül’le Narlı Tarifler kitabını hazırladı

18 Eylül 2013 / emlakwebtv

Refika Birgül’ün mutfaktaki özgün tariflerinden yola çıkılarak derlenen kitapta, başlangıçlardan ana yemeklere, tatlılardan içeceklere kadar tam 24 özel tarif bulunuyor.

Tepe İnşaat’tan Narlife'a özel Narlı Tarifler

Narcity, Narkule ve son olarak da Narlife projesini hayata geçiren Tepe İnşaat, narın bereketini bu sefer Türk mutfağına taşıdı. Yazar ve Refikaninmutfagi.com’un kurucusu Refika Birgül’le işbirliği yapan inşaat şirketi, Narlife projesine özel olarak Narlı Tarifler kitabını hazırladı. 

Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz , “Projemizin ismi nar olunca narın da Türk mutfağındaki yerini düşünerek Refika ile böyle bir proje yapmayı düşündük. Daha önce iki etkinlik yaptık. Refika’nın dinamizmi, onun yenilikçiliği ve Türk mutfağına getirdiği yorumlar bizi çekti Refika ile böyle bir proje yapmaya” dedi.

Kitapta 24 yeni tarif var

Projeye 7 ay önce dahil olan Refika Birgül için ise Narlı Tarifler farklı lezzetleri keşfetmek için bir fırsat olmuş. Birgül, “Yaklaşık 7-8 ay evvel önce Narcity, Narkule, Narlife. Madem bu kadar narlı bir dünyaya giriyoruz bunu lezzetlendiren yemekler de olsun demişler. Evler içinde mutfak şenlenince güzel olur. Onun için yemekleri biraz ısıtalım dedik içinde. Bana bize özel narlı tarifler yapar mısın dediler. Bana da böyle özel tarifler çıkarmak için fırsat oldu” şeklinde konuştu.

Anadolu mutfağından örnekler de bulunuyor

Refika'nın nardanaşından narlı karidesli Türk suşisine, kısırın narlı halinden lokumlu nar sorbeye kadar 24 tarifin yer aldığı kitapta, Anadolu mutfağından örnekler de bulunuyor.

Firma Bilgisi: E Inşaat
Proje Bilgisi: Narlife