Tepe Prefabrik yenilendi!

Bilkent Holding şirketlerinden Tepe Prefabrik’in Ankara Sanayi Odası (ASO) 2 ve 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni tesisi faaliyete açıldı

Tepe Prefabrik yenilendi!

1 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Bilkent Holding şirketlerinden Tepe Prefabrik, Ankara Sanayi Odası (ASO) 2 ve  3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni tesisini hizmete açtı. Holdingin kendi mülkiyeti olan yeni tesisler sade bir açılış töreni sonrasında üretim faaliyetlerine başladı.

2014 yılı Mart ayı başı itibarıyla üretim faaliyetlerine başlayan Tepe Prefabrik’in yeni tesisleri ofisler, üretim alanları ve depolar dahil olmak üzere toplam  12 bin m2 kapalı ve 10 bin 500 m2 açık alandan oluşuyor. Uluslararası LEED sertifikalı, çevreye, doğaya ve insana saygılı, sürdürülebilir YEŞİL bina özelliklerine de sahip olacak şekilde tasarlanan tesislerde; üretim kapasitesi, kalite ve verimlilik artışı sağlayacak olan yeni makine ve ekipmanlar devreye alındı.  Yeni tesislerin inşaatı tasarım süreci dahil 8 ayda tamamlandı.

Tepe Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı İlhan İl  yeni tesisle ilgili şöyle konuştu: "Tepe Prefabrik açısından piyasa, bütün dünya coğrafyasıdır. Çünkü Şirketimiz Peru’dan Doğu Timor’a kadar 5 kıtada büyük bir coğrafyaya hizmet vermektedir. Yapılan bu fabrika ve makine yatırımı ile şirketimiz ülkemizin en modern prefabrik üretim tesislerinden birine sahip oldu. Son beş yılda ciromuzu 8 kat arttırdık. Üretimimizin yüzde 85’ini yurt dışına ihraç ediyoruz, söz konusu yatırım ile verimlilik ve kalite anlamında daha da rekabetçi olacağız.  Amacımız pazar payımızı daha da büyütmektir."