TGÜB’de yeniden yapılanma

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği’nin 21. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantıda Levent Akgerman başkan seçildi

TGÜB’de yeniden yapılanma

8 Ağustos 2012 / emlakwebtv

1990 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Haziran ayında gerçekleşen genel kurul toplantısı ile yönetim değişikliğine gitti ve AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, TGÜB’ün Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
2012-2014 dönemi boyunca görevini sürdürecek olan Akgerman, TGÜB’ün yeni yönetim hedefleri konusunda da bilgi verdi. TGÜB olarak öncelikli amacımız, gazbetonu doğru şekilde tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak olacak diyen Akgerman, sözlerine, “Geçmişte statik bir yapıya sahip olan TGÜB’ün daha dinamik bir yapıya çevrilmesini sağlamak ve bu çerçevede her alanda etkinliğini artırmak istiyoruz. Bu amaçla da önümüzdeki süreçte sektör içinde daha profesyonel ve etkin bir rol alacağız “ dedi.
Gazbetonun, hafifliğiyle binaların yükünü azaltarak, deprem güvenliğini arttıran ve yangın emniyeti ile hayat kurtaran bir yapı malzemesi olduğuna dikkat çeken Akgerman “Kentsel Dönüşüm Yasası ile birlikte gerçekleştirilecek yeni yapılarda gazbeton kullanım oranının mutlaka arttırılması gerekiyor. Bunu öncelikle can güvenliğimiz, sonrasında ise ekonomik kayıplara uğramamak için yapmalıyız” dedi.
Gazbetonun, binaların inşaat aşamasında maliyetleri önemli ölçüde azalttığını ve zaman avantajı sağladığını belirten Levent Akgerman, gazbetonun sekiz katlı bir binada betonarme maliyetlerini yüzde 8, temel maliyetlerini ise yüzde 22 oranında düşürdüğünün altını çizdi.