TGÜB'de Başkan değişti

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Yönetimi Kurulu Başkanlığı görevine Levent Akgerman getirildi

TGÜB'de Başkan değişti

25 Kuruluş Yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'da toplanan Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Levent Akgerman getirildi. Kuruluş etkinlikleri ile eş zamanlı olarak düzenlenen TGÜB 25. Olağan Genel Kurulu'nda, grevi Türk Ytong CEO'su Fethi Hinginar'dan alan Akgerman, iki yıl süresince TGÜB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek. 

Yeni başkandan sektör değerlendirmesi
Gazbeton sektörünün son yıllarda önemli bir ilerleme kaydettiğini ve 25 yıl önce kurulan iki önce sanayicinin girişimiyle kurulan TGÜB aracılığıyla Avrupa liderliğine oynayan bir sektör yaratıldığını söyleyen Leven Akgerman:

"Gerek üretim kapasiteleri gerekse Ar-Ge konusunda Avrupa’da örnek gösteriİiyoruz. Türkiye’de bu denli başarı gösteren bir başka sektör bulmak zor. Bu başarılar birliğin seçkin üyeleri ve üyelerin etik ve uyumlu çalışması ile gerçekleşiyor. 25. yılımızı kutladığımız bu gecede bende tüm üyelerimize sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Fark Yaratan Liderler Ödülü Öner Akgerman'ın oldu
Ankara Palas'ta gerçekleşen etkinlikte Türk Ytong Kurucusu Bülent Demiren ve AKG Gazbeton kurucusu Öner AkgermanM'a da TGÜB tarafından Fark Yaratan Liderler Ödülü takdim edildi.