THBB Mimarlık ödülleri geri sayımı başladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)’nin bu yıl üçüncüsünü vereceği mimarlık ödüllerinin başvuru süresi 30 Eylül 2012 tarihinde sona eriyor

THBB Mimarlık ödülleri geri sayımı başladı

3 Eylül 2012 / emlakwebtv
İlk kez 2004 yılında Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) 15. Yıl kutlamaları çerçevesinde verilen Mimarlık Ödülleri’nin ikincisi ise 2008 yılında, 20. kuruluş yıl dönümünde, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenleme desteği ile yapıldı. Gelenekselleşen THBB Mimarlık Ödüllerinin üçüncüsü 2012 yılında yine TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenleme desteği ile gerçekleştiriliyor.
THBB, bu ödüllerle yapılarında beton kullanımının düzeyi, yerindeliği ve farklı malzemelerle birlikteliğini mimari tasarım kaygısı ile yorumlayan, yaşama geçiren mimarları ödüllendirerek mimarlık ortamını desteklemeyi amaçlıyor. Değerlendirme, yapı, yapı grupları, mühendislik yapıları, iç mekân uygulamaları ve açık alan düzenlemelerini, betonu taşıyıcı rolü ile birlikte ve/veya bunun dışında farklı kullanım düzeyleri ile yorumlayan yapıtları da kapsıyor.
THBB 2012 Mimarlık Ödülleri Yarışması’na, 1 Ocak 2008 tarihinde sonra tamamlanmış ve şartnamede belirtilen diğer niteliklere sahip yapılar katılabilecek. Yarışmaya katılmak için başvuru sahiplerinin yapıtlarının projelerini, 30 Eylül 2012 tarihine kadar teslim etmiş olması gerekiyor. Yarışmada en iyi yapının müellifi mimara ya da mimarlara ‘Büyük Ödül’ verilecek. Ayrıca, beş yapının müellifi mimar ya da mimarlara da ‘Eşdeğer Ödül’ verilecek.