THBB Mimarlık Ödülleri için başvurular başladı

İlk kez 2004 yılında verilmeye başlanan THBB Mimarlık Ödülleri için başvurular başladı. Ödüller bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi'nin desteği ile düzenlenecek.

THBB Mimarlık Ödülleri için başvurular başladı

Türkiye Hazır Beton Birliği-THBB Mimarlık Ödülleri 2016 için başvurular başladı. Ödüllerin bu yılki ayağına Arkitera Mimarlık Merkezi destek sunacak.

THBB Mimarlık Ödülleri başvuruları başladı
İlk kez 2004 yılında verilmeye başlanan ve bu yıl 4. kez sahiplerini bulacak olan THBB Mimarlık Ödülleri'nde, betonun yapılı çevredeki yoğun ve temel kullanımında, nitelik, yenilik, kamu yararı, mimari değer ve yapısal çevre kalitesinini iyileşmesi gibi kriterler açısından ön plana çıkan örneklerinin görünür kılınması amaçlanıyor. Bu kapsamda THBB Ödüllerine, büyüklük, işlev ya da ölçek gözetmeksizin betonun ağırlıklı biçimde kullanıldığı bina ve bina grupları için başvurulabilecek. 

THBB Mimarlık Ödülleri için başvurular başladı

Başvuru Koşulları
THBB Mimarlık Ödülleri'ne Türkiye sınırları içinde son 5 yılda inşaatı bitmiş tüm projeler başvurabilecek. Diğer taraftan 3 Ekim 2016'ya kadar inşaatı bitmiş projelerin de katılımı mümkün olacak. Buna ek olarak proje muellifleri dışındaki 3. sahıs, kurum, işveren veya ilgili kişilerin de ödüle aday gösterilebileceği organizasyona, ağırlıklı olarak betonun kullanıldığı bina, bina grupları, mühendislik yapıları, açık alan düzenlemeleri ve iç mekan uygulamaları da katılım isteyebilecek. 

Seçici Kurul Üyeleri
THBB 2016 Mimarlık Ödülleri Seçici Kurulu, Ömer Selçuk Baz, Hüseyin Bütüner ve Hayriye Sözen'den oluşuyor. 

Ödül takvimi

  • 1 Agustos 2016 - Duyuru
  • 3 Ekim 2016 - Son basvuru tarihi
  • 18 Ekim 2016 - On secim listesinin ilani
  • 1 Kasim 2016 - Finalistlerin ilani
  • Aralik 2016 - Odul toreni ve odul alan eserin ilani