THBB'den iş güvenliği vurgusu

THBB tarafından düzenlenen "Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması"nın üçüncüsünde ödüller sahiplerini buldu

THBB'den iş güvenliği vurgusu

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından sektörde faaliyetlerini sürdüren tesislerin iş sağlığı ve güvenliği açısından bilgilendirilmesi ve farkındalığın güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen Mavi Baret İş Yarışması'nın üçüncüsünde de ödüller sahiplerini buldu. 

Türkiye Hazır Beton Birliği'nden iş güvenliği ödülleri
Türkiye'deki tüm hazır beton firma ve tesislerini denetime açmaya davet eden Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, THBB üyesi tüm tesislerin AB standartlarına uygun üretim yaptığına vurgu yaptı. Işık, çeyrek asrı aşkın süredir, Birlik olarak Türkiye'de kaliteli, sağlam ve güvenli binaların temelini atma ve geleceği koruma amacıyla faaliyet sürdürdüklerini belirterek:

THBB'den iş güvenliği vurgusu

"Birliğimize üye olan tüm hazır beton tesisleri bu başarının devam etmesi için, AB standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Bununla birlikte üyelerimiz teknik, çevre, iş sağlığı - işçi güvenliği, yasal ve etik kriterleri eksiksiz yerine getirmektedir. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz bu yarışma vesilesiyle firmalarda iş güvenliği konusundaki hassasiyeti artırarak konuya dikkat çekmek istiyoruz..." ifadelerini kullandı. 

Ödül kazanan firmalar
THBB Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması'nda ödül kazanan firmalar şu şekilde belirlendi:

- Birincilik Ödülü; ÇİMSA Silifke Hazır Beton Tesisi,
- İkincilik Ödülü ÇİMSA Çukurhisar Hazır Beton Tesisi 
Üçüncülük Ödülü: BETONSA Kemerburgaz Hazır Beton Tesisi, BetonSA Samsun Hazır Beton Tesisi, Onur Beton Babaeski Hazır Beton Tesisi ve Selka Eskişehir Hazır Beton Tesisi. 

Mavi Baret İş  Güvenliği Ödülünü kazanan firmalar
- Bursa Beton-İnegol Hazır Beton Tesisi
- İSTON-Göztepe Hazır Beton Tesisi
- İSTON Tuzla Hazır Beton Tesisi
- Votorantim Başakpınar Hazır Beton Tesisi