The Istanbul EDITION’a uluslararası ‘Sürdürülebilirlik Ödülü

EDITION markasının Avrupa'daki ilk oteli, The Istanbul EDITION; International Hotel Awards'da '2014 En İyi Sürdürülebilir Otel Ödülü'nün sahibi oldu.

The Istanbul EDITION’a uluslararası ‘Sürdürülebilirlik Ödülü

Schrager ile Marriott International zincirinin birlikte yarattığı EDITION markasının Avrupa'daki ilk oteli, The Istanbul EDITION; dünya üzerinde 50 ülkenin katılımı ile gerçekleşen International Hotel Awards'da '2014 En İyi Sürdürülebilir Otel Ödülü'nün sahibi oldu.

The İstanbul EDITION ödülleri
The Istanbul EDITION kısa bir süre önce Luxury Lifestyle Awards tarafından da 'Lüks Otel' kategorisinde birinciliği elde etmişti. Otel, World Luxury Hotel Awards tarafından '2013 En İyi Şehir Oteli' ödülüne ve 'Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2014 Yarışması'nda turizm sektöründeki en iyi işveren ödülüne de layık görülmüş, ard arda üç kez Trip Advisor tarafından 'Mükemmelliyet Sertifikası' ile onurlandırılmıştı.

 The Istanbul EDITION

26 Ocak'ta ödülünü alacak
International Hotel Awards jüri başkanı Sir David Michels tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde London Marriott Hotel Grosvenor Square'de düzenlenecek gala gecesinde ödülünü teslim alacak olan The Istanbul EDITION yönetimi yaptığı açıklamada, ödülü almalarında 'Türkiye Sakatlar Derneği' ile birlikte yürütmekte oldukları Turizm sektöründeki engelli istihdamını arttırmaya ve sektörde fırsat eşitliği yaratmaya yönelik 'Temel Otelcilik Eğitimi' kapsamında 'Turizmde Biz de Varız' projesinin ve enerji kaynaklarının verimli kullanımı yönünde kurum olarak gösterdikleri çabaların da etkili olduğunu bildirdi.

International Hotel Awards Başkanı Stuart Shield ise yaptığı açıklamada, bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen yarışmada aday kuruluşların dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan jüri üyeleri tarafından titizlikle ve uzun bir süreç içerisinde değerlendirildiğini, organizasyonun; dünya üzerinde sunulan turizm hizmetlerin mükemmelleştirlmesine ve uluslararası anlamda sektörün gelişmesine katkı sağladıklarını düşündükleri için de oldukça memnun olduklarını ifade etti.

 The Istanbul EDITION

Açıldığı günden bu yana kişiye özel hizmet anlayışını ilke edinen The Istanbul EDITION; son dönemde iş dünyasında yükseliş trendinde olan ev ortamında sağlanan konforu iş dünyasına taşıma, kişiye özel hizmet anlayışı, mekan ve zaman gibi unsurların göz ardı edilerek maksimum konfor ve hizmetin anında karşılanması, ileri teknik donanımlar, ihtiyaca yönelik kişiselleştirilen etkinlik ve organizasyonlara getirdiği esnek çözümler gibi fark yaratan yaklaşımları ile hizmetlerini sürdürüyor. Otelin bünyesinde, Gold Bar ve terası, Billionaire gece klübü, dünya markası restaurant Cipriani, çeşitli büyüklüklerdeki toplantı ve organizasyon salonları ve üç katlı lüks spası ESPA gibi sosyal alanlar bulunuyor.