The Ottoman Fund’dan Bodrum'da arazi satışı

Bodrum’da arsa fiyatlarının tavan yapmasının ardından Londra merkezli The Ottoman Fund, bölgedeki büyük bir arazisini satışa çıkarttı

The Ottoman Fund’dan Bodrum'da arazi satışı

25 Temmuz 2012

Astaş Gayrimenkul’ün otel ve konut yatırımlarıyla gündeme gelen Bodrum’da arsa satışları tavan yaptı. Astaş’ın Cennet Koyu’nda otel ve konuttan oluşan projesinin ilgi görmesi üzerine Londra merkezli bir fon olan The Ottoman Fund da bölgedeki büyük bir arsasını satışa çıkardı. 1/1000 imar planları onaylı arsa toplam 9 parsel üzerinde 149 bin 550 metrekare alandan oluşuyor. Arsanın 38 bin 350 metrekaresine konut ve 11 bin 170 metrekaresine de otel yapılabiliyor.
Arsanın şirket tarafından 2007’de satın alındığını aktaran yatırım danışmanı Firuz Soyuer, 2010 sonrasında yeni ortakların katılmasıyla şirketin kâr amaçlı satışlara başladığını kaydetti. Arsada nakit satışın dışında, hasılat paylaşımı veya halka açık şirketlerin hisse senetleriyle takas tekliflerinin de değerlendirileceğini ifade eden Soyuer, “Şirket, hasılat paylaşımı yöntemiyle kendine uygun gördüğü projede arsa sahibi olarak da var olabilir” diye konuştu. Arsaya Türk girişimciler dışında yabancı yatırımcıların da ilgi gösterdiğini söyleyen Soyuer, görüşmelerin devam ettiğini belirterek, “Şirket, yabancı yatırımcılardan ziyade Türkiye’deki geliştiricilere öncelik tanıyor” dedi.