ThyssenKrupp'tan İstanbul'a eğitim merkezi

thyssenkrupp Asansör Türkiye, İstanbul'da hayata geçireceği eğitim merkezi ile eğitimli insan kaynağı oluşturacak

ThyssenKrupp'tan İstanbul'a eğitim merkezi

Asansör sektörünün dünya piyasasındaki en önemli oyuncularından olun thyssenkrupp Asansör, İstanbul'da kuracağı eğitim merkezi için çalışmalarına başladı. Çalışanlar ve iş dünyasına yönelik eğitimlerin ayrı bir merkezden sürdürüleceğini açıklayan thyssenkrupp Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, merkezin 2 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip 6 katlı bir binanın dönüşümüyle gerçekleştirileceğini söyledi. 

thyssenkrupp'dan İstanbul'a eğitim merkezi
Şarlı, eğitim faaliyetlerinin, çalışanların kalite sözcüğünün felsefesini kavramaları açısından büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak:

"Beyaz ve mavi yakalı çalışanlarımızın yanı sıra iş ortaklarımızın da eğitim ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak, yetenek ve uzmanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olacak tam donanımlı bir merkez inşa ediyoruz..." dedi. 

Teknik ve mesleki eğitimler yanında beyaz yakalı çalışanların ve yöneticilerin de yönetim becerilerine yönelik eğitimlerinin verilmesinin planlandığı merkezde haftalık periyotlarda eğitimler gerçekleştirileceğini hatırlatan Şarlı:

"Gerek yasal düzenlemeler gerekse şirketimizin küresel çaptaki standartları, projelerde birlikte görev aldığımız iş ortaklarımızın eğitim ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını zorunlu kılıyor. " şeklinde konuştu. Şarlı, eğitimlerin ürünlerin kurulum sürelerinin azaltılması ve teknisyenlerin becerilerinin geliştirilmesi konusunda da önemli katkılar sunacağı bilgisini verdi.