TİMCO Sokak’ta kiralamalar başladı

Başkent’te özel sektörün, dekorasyon ve inşaat malzemeleri sektörüne yönelik dev yatırımlarından biri olarak hayata geçirdiği TİMCO Sokak’ta kiralamalar başladı

TİMCO Sokak’ta kiralamalar başladı

30 Ocak 2014 / emlakwebtv
Türk Lirası ile kiralama yapılacak ilk konsept AVM olacak TİMCO Sokak’ta yer alacak her biri 485 metrekare olan 256 dükkan, mayıs ayından itibaren kapılarını müşterilerine açacak.

TİMCO Sokak’ta açık ve kapalı otopark, geniş bulvarlar
TİMCO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yıldırım, 2 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, geniş bulvarlar, yan yana sıralanmış 4’er katlı dükkanlardan oluşan TİMCO Sokak’ta, inşaat ve dekorasyon dünyasındaki lider markaları, evini ya da işyerini yenilemek isteyen son kullanıcılar ile buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Yıldırım: “AVM’ler alışveriş kültürümüzü, müşteri profilini değiştirdi”
Lokasyon olarak Anadolu Bulvarı gibi çok değerli ticaret merkezinde hayata geçirilen TİMCO Sokak projesini, Ankara’nın alışveriş alışkanlıklarından ilham alarak farklı ve yepyeni bir konseptle oluşturduklarının altını çizen Yıldırım, şunları söyledi: ‘’Ankaralı yıllardır dekorasyon ve inşaat malzemesi ihtiyaçlarını Siteler ve Rüzgarlı Sokak’tan karşılar. Sonra AVM’lerle birlikte yapı marketleri hayatımıza girdi. AVM’ler alışveriş kültürümüzü, müşteri profilini değiştirdi. İnsanlar, araçlarını rahatça park edecekleri, temizliğe önem verilen, güvenliği olan, ısıtma-soğutma sistemleri bulunan, profesyonelce yönetilen yerlerde alışveriş yapmayı tercih etmeye başladı. Alışveriş sonrası yaşadıkları sorunlarda bir muhatap görmek istiyorlar. Siteler ve Rüzgarlı, AVM’lerle hayatımıza giren bu talepleri karşılamaktan şimdilik uzaklar. TİMCO Sokak, hem Ankaralının alışkın olduğu, özlemini duyduğu sokakta alışveriş kültürünü, nostaljisini yeniden yaşatacak hem de yapı marketlerinin yetersiz kaldığı, mimarlık ve akredite usta hizmetlerini de sağlayarak, bir adım öne geçecek. AVM konforu ve güvenliğini de sunacağımız için öncelikle tercih edileceğimize inanıyoruz.

Projeyi Tesisat ve İnşaat Sanayi Malzemecileri Kooperatifi gerçekleştiriyor. Bu kooperatifin birçok üyesi, aynı zamanda Rüzgarlı ve Siteler esnafı. Ayrıca, TİMCO Sokak’ın bütüncül gücü, esnafın yapı marketleri ile fiyat olarak rekabet etmesine de yardımcı olacak.’’

Yıldırım, yaklaşık 300 milyon liralık yatırım ile hayata geçirilecek TİMCO Sokak’ın bin 500 kişiye istihdam sağlayacağını da sözlerine ekledi.

TİMCO Sokak’ta tl ile kiraya yoğun ilgi
TİMCO Sokak proje koordinatörü Alper Göker de projenin büyük ilgi gördüğünü, kiralanacak 256 dükkan için kısa sürede 200 civarında talep topladıklarını bildirdi. Göker, yoğun ilginin en önemli nedeninin kiralamanın Türk lirası üzerinden yapılması olduğuna dikkati çekti. Dövizdeki dalgalanma yüzünden esnafın dolar ya da euro üzerinden iş yapmaktan kaçındığını kaydeden Göker, ‘’Esnaf, TL ile kiralama yapınca önünü rahatça görebiliyor. Projenin benimsenmesi, lokasyonu, yoğun reklam faaliyetleri ile daha açılmadan bir marka değeri yaratılması da ilgiyi artıran diğer faktörler’’ diye konuştu.

Sektörel dağılımı dengeli yapabilmek , seçilmiş bir karma ile yola çıkmak için öncelikle talep toplama yoluna gittiklerini kaydeden Göker, ‘’Bu yöntemle belli sektörlerde yığılma olmasının önüne geçmek istedik. Talep toplama mart ayına kadar sürecek. Bu talepler, mart ayı içerisinde elemeye tabi tutulacak . Bu elemeden geçen firmalar için kiralama işlemleri başlatılacak’’ dedi.