TLS Lojistik büyümeyi sürdürüyor

TLS Lojistik 2014 yılının bütününde gerçekleştirmeyi planladığı 5.5 milyon euro tutarındaki yatırımı ilk 6 aylık dönemde tamamladığını açıkladı

TLS Lojistik büyümeyi sürdürüyor

9 Haziran 2014/Emlakwebtv
Araç filosounu genişletmeye yönelik yatırımlarını hızla sürdüren TLS Lojistik, 2014 yılının bütününde tamamlamayı düşündüğü 5.5 milyon euroluk yatırımını yılın ilk 6 ayında tamamladığını açıkladı.

Şirket, kısa bir süre önce duyurusunu yaptığı araç yatırımının hemen ardından 2 milyon euro tutarında ek yatırımla filosuna 11 çekici ve 6 römork daha kattı. DAF ve Renault marka yeni çekicilerle LOHR marka römorkların tümü Euro 5 standartlarına sahip. TLS Lojistik, yılın ilk çeyreğinde yatırımın 3.5 milyon euro’luk bölümünü duyurmuştu. Son alımlarla beraber TLS Lojistik yılın ilk yarısında yaklaşık 5.5 milyon euro tutarında filo yatırımını tamamlamış  oldu. Yatırımın tamamı otomobil ve enerji taşımaları için gerçekleştirildi.

TLS Lojistik, yeni araç alımlarıyla filosunu önemli oranda genişletmiş oldu. Filodaki toplam çekici sayısını 155’e çıkardı. Halihazırda tüm filo, Euro 5 çevre standartlarına sahip araçlardan oluşuyor. 

Şirketin öne çıkan bir diğer yönü ise özellikle daha fazla tonaj taşınmasını sağlayacak, müşterilere maliyet avantajı yaratacak araçlara yatırım yapması. Yatırımlarda nitelikli projelere ağırlık veriliyor. Bu doğrultuda özellikle silobas, tanker, LPG, LNG, akaryakıt ve araç taşımacılığı gibi alanlara yoğunlaşılıyor. Şirket, 2014’te 300 binin üzerinde araç yüklemesi yapmayı hedefliyor.