TMB ve TÜGİAD'dan terör saldırısına kınama

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, dün Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, başsağlığı mesajında bulundu

TMB ve TÜGİAD'dan terör saldırısına kınama

Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, dün Ankara'da 27'si subay, 1'i personel, toplam 28 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Yenigün, terör saldırılarını kınadı ve tüm ülkeye başsağılığı diledi.

İş dünyasından başsağlığı mesajları
Açıklamasında şiddete ve teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin göstereceği sağduyu ve hassasiyetin Türkiye'nin en büyük gücü olduğuna vurgu yapan Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün şu açıklamalarda  bulundu:

"Son dönemde gerçekleşen elim saldırılar bizleri derin üzüntüye boğmaktadır. Ankara’daki saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz. Türkiye Müteahhitler Birliği olarak hain terör saldırılarını nefretle kınıyor, tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz.Ülkemizin huzur ve barış ortamına en kısa zamanda yeniden kavuşmasını teminen tüm yetkili ve ilgililerin birlik ve beraberlik içerisinde üzerlerine düşen görevleri gecikmeden yerine getirmelerini bekliyoruz." dedi

TÜGİAD'dan terör saldırısına kınama
TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı da yayınladığı bir mesaj ile saldırıda yaşamını yitirenlere başsağlığı diledi ve yaralılara acil şifalar diledi. Çuhacı, Türkiye'yi terörize etmek ve toplumda korku salmak amaçlı saldırılara karşı, görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik duygusunun güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak:

"Bu aşamada siyasetçilerimizden de, her türlü kişisel ya da siyasal çekişmeleri bir kenara bırakarak sağduyulu adımlar atmalarını bekliyoruz. Türkiye güçlü bir devlet olmanın gereği olarak sükunetini korumalıdır. " denildi.