TMSF devredilen şirketlerin satışı için danışmanlarını belirledi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında devredilen şirketlerin satış işlemlerini yönlendirmesi için, TSKB, Vera Varlık ve Garanti Yatırım'ı yatırım danışmanı olarak görevlendirdiğini açıkladı

TMSF devredilen şirketlerin satışı için danışmanlarını belirledi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında devredilen şirketlerin satışına hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinde bir açıklama yayınlayan TMSF, satış sürecindeki danışmanlarını da belirlediğini vurguladı.

TMSF danışmanlarını belirledi
TMSF tarafından yapılan açıklamad 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na devri yapılan ve satışa konu olan varlıkların satış işlemlerinden Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Vera Varlık ve Garanti Yatırım'ın "yatırm danışmanı" olarak belirlendiği duyuruldu. 

TMSF açıklaması
TMSF açıklamasında kurumun Çağrı İlanı'na istinaden Teklif Verenler arasından yapılan tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda:

1 numaralı Varlık Paketi için Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi, II No'lu Varlık Paketi için Vera Varlık Yönetim Anonim Şirketi, III No'lu Varlık Paketi için ise Garanti Yatırım Menkul Kıymetler Anonim Şirketinin yatırım danışmanı olarak görevlendirilmesine karar verildi.