TMSF "Eston Deniz" projesini Keleşoğlu'na sattı

Keleşoğlu Holding, Yakuplu'da 1 milyon 200 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen Eston Deniz Projesini, TMSF'den satın aldı. Satın alma için 75 milyon dolar ödeyen Keleşoğlu, projeyi yeni ismi ve 1 milyar dolarlık yatırımla daha da büyütecek

TMSF

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun elinde bulunan ve 1 milyon 200 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen Eston Deniz Projesi, Keleşoğlu İnşaat tarafından 75 milyon dolara satın alındı. Projeye yatırımlarını sürdüren Keleşoğlu İnşaat, yeni isim olarak "Denizİstanbul" u seçti.

Denizİstanbul'a 1 milyar dolarlık yatırım
Proje için yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım yapmayı öngördüklerini belirten Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, tümü deniz manzaralı 300 villa ve 4500 konuttan oluşacak projenin lansmanını 2015 yılının 3. çeyreğinde yapmayı planladıklarını ifade etti.

Beylikdüzü-Yakuplu’da orta ölçekli bir kasaba olarak tasarlanan, yaklaşık 15 bin kişinin yaşayacağı projede, hali hazırda 550 yat kapasiteli marina da bulunuyor. Keleşoğlu Holding, toplam 6 etaptan oluşan projeyi 2021 yılına kadar tamamlamayı hedefliyor.

İstanbul’un deniz kıyısındaki en büyük projesi olan Denizİstanbul, marinanın yanı sıra otel, okul, hastane, cami, home office, AVM, plaj ve restoranlar ile de hizmet verecek. 1.5 kilometrelik sahil şeridi ile dikkat çeken proje, kara ve deniz yolundaki ulaşım fırsatlarıyla da dikkat çekiyor. 

Firma Bilgisi: Keleşoğlu Inşaat
Proje Bilgisi: Denizistanbul