TMSF vatandaşları uyardı: O satış ilanlarına dikkat

TMSF, kayyum atanan şirketlerin ya da mal varlıklarının satışına ilişkin sahte ilanlara karşı vatandaşları uyardı

TMSF vatandaşları uyardı: O satış ilanlarına dikkat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, yayınladığı bir mesajla, Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında el konulan şirketlerin ya da mal varlıklarının satışına ilişkin ilanlar konusunda vatandaşladı uyardı. 

TMSF'den FETÖ uyarısı

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan TMSF, şirketler ve mal varlıklarının satışında vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. Açıklamada, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet yapılanması soruşturmaları kapsamında kayyum atanan firmaların ve mal varlıklarının satışına ilişkin kötü niyetli kişilerin çalışmalarına dikkat çekildi.

TMSF açıklaması

Verilen ilanlarla mağduriyet yaratma potansiyeli taşıyan kötü niyetli kişilere karşı, TMSF tarafından yasal yollara başvurulmakta olduğuna dikkat çeken açıklamada:

"6758 sayılı Kanunun 19'uncu maddesinde şirketlerin ya da mal varlıklarının satışının nasıl gerçekleştirileceği açıkça belirtilmiştir. Bu düzenleme TMSF'nin ilişkili olduğu bakan tarafından kararlaştırılabilir. Satış ve tasfiye işlemleri ilgili şirketin yönetim kurulu tarafından yerine getirilmektedir..." ifadelerine yer verildi.