TMSF'ye 14,5 milyon dolar gelir

Balkaner Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Manavgat Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nden satışından TMSF 14,5 milyon dolar civarında gelir elde etti

TMSF'ye 14,5 milyon dolar gelir

13 Aralık 2013 / emlakwebtv
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Balkaner Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'den alacaklarına karşılık Manavgat Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satışından yaklaşık 14,5 milyon dolar gelir elde etti.

Sıra cetveli, Resmi Gazete'de yayımlandı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Manavgat Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonu Başkanlığı'ndan açıklanan sıra cetveli, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de borçlu Balkaner Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ile ilgili olarak Manavgat Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün 5-8 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen açık artırma/pazarlık aşaması neticesinde 15 milyon dolar bedelle Fon Kurulunun onayına sunulmak üzere Burak Turizm Yatırımları İşletmecilik Pazarlama ve Ticaret AŞ'ye ihale edildiği anımsatıldı.
Resmi Gazete'de ihale alıcısı Burak Turizm Yatırımları İşletmecilik Pazarlama ve Ticaret AŞ tarafından ihale bedelinin süresi içinde ödendiği, devir ve teslim anlaşması imzalanarak Ticari ve İktisadi Bütünlüğün, ihale alıcısına devir ve teslim edildiği bildirildi.
Manavgat Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satışına ilişkin 16 bin 991,72 liralık satış masrafı yapıldığı belirtilen duyuruda, ihale bedelinin Balkaner Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tüm borçlarını karşılayamaması nedeniyle 15 milyon dolar ihale bedelinden yapılan satış ve paylaştırma gideri olan 16 bin 991,72 TL mahsup edildikten sonra bakiye ihale bedeli ve nemasının paylaştırıldığı kaydedildi.

Sıra cetveline itiraz süresinin 15 gün
Gayrimenkullerin emlak vergi borcunun ödenmesi için Ilıca Belediye Başkanlığına 919 bin 403,42 TL pay ayrılmasına, bakiye ihale bedelinin 1. derece 40 milyon TL meblağlı müşterek ipotek alacağına mahsuben TMSF'ye ayrılmasına karar verildiği bilgisi verilen duyuruda, sıra cetveline itiraz süresinin 15 gün olduğu ve sıra cetveli kesinleştikten sonra paylaştırmaya konu ihale bedelinin hak sahiplerine ödeneceği bildirildi.