TMSF'ye devredilen şirket sayısı 700'e dayandı

FETÖ soruşturmaları kapsamında TMSF'ye devredilen şirket sayısı 691 olarak açıklandı

TMSF'ye devredilen şirket sayısı 700'e dayandı

Fethullahçı Terör Örgütü-FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanması-PDY soruşturmaları kapsamında Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen şirket sayısı 700'e yaklaştı. Aralarında Boydak Holding, Kaynak Holding, Koza İpek Holding'in yanı sıra Dumankaya ve Fi Yapı gibi inşaat sektörünün de önemli markalarının yer aldığı listede toplam rakam 691'e ulaştı.

TMSF'ye devredilen şirket sayısı: 691
Haber7'de yer alan habere göre, TMSF'ye devredilen şirket sayısı 691 adede ulaştı. 15 Ağustos 2016 tarihli 674 sayılı OHAL Kapsamında çıkarılan "Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında örgüt ile bağlantısı olan firmaların TMSF'ye devri hız kazanmıştı. 

TMSF'ye devredilen firma sayısının 255 olduğu dönemde, firmaların envanterlerinin çıkarılması çalışmalarının sürdüğü ve bu işletmelerin bir kısmının halen ekonomi içinde roller oynadığına vurgu yapan TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül:

"TMSF Yönetimine geçen şirketlere yapılacak değerlemeler sonucunda ihale süreci başlayacak. Ekonominin içinde rollere sahip firmalar devam edecek. Ancak tabela şirketi nitelğindekilerin ne kadarı tasfiye olacak; önümüzdeki süreç belirleyecek..." demişti.