Tokat Zile satılık daireler

Tokat Zile satılık daireler fiyatları 40 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiyor

Tokat Zile satılık daireler

Tokat Zile satılık daireler oldukça ilgi çekiyor. Peki Tokat nerede? Zile nasıl bir yer? Tüm bu sorulara cevap veriyoruz.

Tokat nerede?
Kuzeyde Samsun, kuzeydoğuda Ordu, doğu ve güneyde Sivas, güneybatıda Yozgat ve batıda Amasya illeriyle komşu olan Tokat, Karadeniz Bölgesi’nde kalıyor. Tokat, 1923 senesinde il olmuş, Erbaa, Niksar, Reşadiye, Zile ilçeleri bağlanmış, 1943 yılında Taşova, 1944’te Artova ve Turhal, 1954 yılında Almus, 1987 yılında Pazar ve Yeşilyurt, 1990 yılında Sulusaray ve Başçiftlik ilçeleri kurulmuştur.  Merkeze bağlı 41 mahalle, 103 köy ve 9 beldeden meydana gelen Tokat’ın en büyük ilçesi de Zile’dir.

Zile nasıl bir yer?
Tokat’ın ilçesi olan Zile, Tokat’ın 67 km batısında yer alıyor. Kuzeyden Samsun, kuzeydoğudan Ordu, güneyden Sivas ve Yozgat, batıdan Amasya illeriyle komşu olan Zile, 1.542 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Zile'nin üzüm bağları, meyve bahçeleri, özellikle pekmezi, leblebisi ve kirazı meşhurdur. 

Tokat Zile satılık daireler
Tokat Zile satılık daireler 40 bin TL’den başlıyor. Tokat Zile satılık dairelerin ortalama maksimum fiyatı ise 100 bin TL’ye çıkabiliyor.