TOKİ 1000 okul sınırını aştı

TOKİ'nin sağlıklı ve dayanıklı okullar oluşturmaya yönelik çalışmaları 996 okul ve 15 üniversite sınırına ulaştı. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, okulların güvenli ve sağlam yapılar hale getirilmesinin TOKİ için "temel bir hareket" noktası olduğunu söyledi

TOKİ 1000 okul sınırını aştı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı sağlam ve güvenlik okullar oluşturmaya yönelik çalışmalarında 996 okul ve 15 üniversite düzeyine ulaştı. Eğitim altyapı hizmetlerini de kesintisiz biçimde sürdüren TOKİ, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 50 yeni okulu daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Bu okulların derslik sayısı bin 163 olacak.

TOKİ'nin temel prensibi: Sağlam eğitim kurumları
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Toplu Konut İdaresi'nin yürüttüğü sağlam ve güvenli eğitim kurumları oluşturma projesinde önemli mesafeler katettidklerini belirtti. Milli Eğitim bakanlığı ve üniversitelerin paydaşları olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ve konut üretimleriyle eş zamanlı olarak ihtiyaç duyulan sosyal hizmet alan faaliyetlerini de sürdürdüklerini belirten Turan:

TOKİ 1000 okul sınırını aştı

"Eğitim kurumlarımıza özel önem veriyoruz. Okullarımızın “sağlam ve güvenli” yapılar olarak evlatlarımızı kucaklaması, en temel hareket noktamız. Deprem riski yüksek ülkemizde, tüm TOKİ yapıları gibi, çocuklarımızın öğrenim gördüğü bilgi yuvalarını da, son teknoloji üretim teknik ve malzemeler ile hayata geçiriyoruz." ifadelerini kullandı.

TOKİ'den 1000 okula destek
2003 yılından bu yana "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak faaliyetlerini sürdüren TOKİ, toplu konut bölgelerine de okul inşa ediyor. TOKİ'nin ulaştığı bu rakam içerisinde 84 kreş, 15 üniversite, 42 kütüphane, 566 ilkögretim okulu, 346 adet lise ve spor salonları da bulunuyor. Bu eğitim öğretim yılı içerisinde bin 163 derslik sayısında 50 yeni okul daha hizmete sunmayı planlayan TOKİ tarafından inşa edilen okulların tümünde Atatürk Köşesi bulunuyor. Okullarda ayrıca laboratuvar tezgah ve doplaplar da kullanıma hazır halde teslim ediliyor. 

Firma Bilgisi: Toki