TOKİ 30’uncu yaşını kutluyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), kuruluşunun 30. yılını kutluyor.

TOKİ 30’uncu yaşını kutluyor

3 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), kuruluşunun 30. yılını kutluyor. Kurulduğu 1984 yılından itibaren geçen 19 yıllık sürede 43 bin konut inşa eden İdare, 58. Hükümet döneminde başlatılan “Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği” kapsamında geçen 11 yılda 622 bin konut rakamına ulaştı.

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, İdarenin özel sektörün yatırım yapmadığı bölgelerde, Türkiye coğrafyasına eşit bir hizmet anlayışı ile yatırımlarını sürdürdüğünü söyledi. Karabel, TOKİ’nin yatırımlarının yanı sıra, kalite, sağlamlık, ucuzluk gibi hususlara dikkat çekerek, konut piyasasını disipline ettiğini ve spekülatif oluşumlara mani olduğunu ifade etti. 90 ülkenin TOKİ’den  “know how” desteği ve sosyal konut talebinde bulunduğunu açıklayan Ahmet Haluk Karabel, birçok ülkenin TOKİ’yi model aldığını ve ülkelerinde TOKİ benzeri bir kurum kurulabilmesi amacıyla İdarenin konut üretim ve finansman modelini incelediklerini bildirdi.

 Karabel, İdarenin kuruluşunun 30. yılı nedeni ile yayınladığı kutlama mesajında, “Bu çalışmaları yaparken başta vatandaşlarımızın, kamu kurumlarının memnuniyetini ön planda tutmaya çalıştık. Kendimizi sürekli geliştirerek hızlı organize olmayı, planlı ve sonuca gitmeyi kendimize şiar edinerek bu günlere geldik. Yaptığımız hizmetlerin vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri doğrultusunda olması en önemli hedefimiz olmuştur. Bundan böyle de hizmetlerimizde daha uygun ve çözümlü projelerin arayışı içinde olmaya daha iyisini yapmaya ve bu konuda çaba göstermeye devam edeceğiz. TOKİ; çalışanları, paydaşları ve müşterileri ile birlikte gelişecek, büyüyecek ve ülkemize daha çok hizmetler verecektir” dedi.

Firma Bilgisi: Toki