Toki Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Emekli kuraları 3 Mayıs'ta!

Emekli grubu konut projelerinden olan Toki Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Emekli kuraları 3 Mayıs 2013 tarihinde çekilecek

Toki Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Emekli kuraları 3 Mayıs'ta!

Emekli grubu konut projelerinden olan Toki Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Emekli kuraları 3 Mayıs 2013 tarihinde çekilecek . 2+1 nitelikli 300 adet konut için çekilecek olan hak sahibi belirleme kurası sonrasında hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 6 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. 

Toki Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Emekli Evleri projesinde hak sahibi olanlar idarenin ilan edeceği tarihlerde Ziraat Bankası Sarıçam Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. Hak sahibi olanlara konutlar, başvuru bedeli düşültükten sonra yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinat ödemeleri ise sözleşme imzalama aşamasında yapılacaktır. 

Emekli grubu projelerinin tamamında olduğu gibi Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Toki Emekli Evleri'nde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar borçları bitene kadar konutlarını devredemeyecekler. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı veya ailesi için ikamet şartı aranacak ve alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Sözleşme imzalama aşamasında; 

* Adana il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, 

* Başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun bulunmadığına dair belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 300 TL olduğunu kanıtlayan belge, 

* Başvuru sahibi emekli ise SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi. 

Firma Bilgisi: Toki