TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi kuraları 3 Mayıs'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından emeklilere özel inşa edilecek olan TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi kuraları 3 Mayıs'ta çekilecek

TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi kuraları 3 Mayıs'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından emeklilere özel inşa edilecek olan TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi kuraları 3 Mayıs'ta çekilecek. Kura çekilişi, noter huzurunda 3 Mayıs 2016 Salı Günü saat 10:00'da başlamak üzere Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda gerçekleşecek. 

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar %12 peşinat bedeli için 180 ay vade, %20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi emekli evleri kura çekilişi sonrasında asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 6 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Sarıçam Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Emekli grubu konut projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekliler konutlarını borçları bitene kadar devremeyecekler. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar ikamet şartı aranacak ve ikamet edilmediğinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki