TOKİ Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi ne zaman?

Emekli gurubu konut projesi kapsamında yer alan Toki Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi ne zaman? İşte yanıtı...

TOKİ Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi ne zaman?

Emekli gurubu konut projesi kapsamında yer alan Toki Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi ne zaman? İşte yanıtı... 2+1 tipinde 300 adet konutun satışa sunulacağı projede hak sahiplerine konutlar başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Toki Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi ne zaman? 

14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında başvurusu toplanan Toki Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi 3 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Ziraat Bankası Sarıçam Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. Kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar ise başvuru bedellerini 6 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Toki Emekli Evleri sözleşme imzalama aşamasında istenen belgeler

Sözleşme imzalama aşamasında;

* İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Adana İl sınurları içinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, 

* İl/İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir konutunun bulunmadığına daire belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan belge. (Başvuru sahibi emekli ise, sosyal güvenlik kurumundan alınan maaş dökümü ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.) 

Firma Bilgisi: Toki