TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi başvuruları 15 Aralık’ta

TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi 2. Etap projesindeki 141 konutun başvuru süreci 15 Aralık’ta başlayacak. Başvurular, Halk Bankası’na yapılacak.

TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi başvuruları 15 Aralık’ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi 2. Etap projesinde 141 konutun başvuru dönemi 15 Aralık 2015 tarihinde başlayacak. 30 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

3+1 ve 4+1 olarak tasarlanan TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi evleri, 130 bin, 163 bin ve 209 bin liradan satılacak. 180 aya varan vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 650 lira ile 1047 lira arasında değişecek.

TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi başvuru şartları

Projeye konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.