TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi konutları başvuruları!

51 adet konutun açık satışa sunulacağı TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi konutları başvuruları 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecek

TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi konutları başvuruları!

51 adet konutun açık satışa sunulacağı TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi konutları başvuruları 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecek. 

Ağrı Merkez Fırat Mahallesi 2. Etap Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığı ile yürütülecek ve Temerküz Şube Ağrı Merkez Şubesi olacaktır. Projede yer alan konutların satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır. 

Açık satış yöntemi ile satışı gerçekleştirilecek olan Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ konutları için başvurular 30 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili bankanın yetkili şubeleri tarafından kabul edilecek.

Projede yer alan konutların en düşük ve en yüksek fiyatları 141 bin 295 TL ve 164 bin 587 TL olarak belirlendi. Konutların teslim süresi ise sözleşme tarihinden itibaren 12 aydır. Konutların anahtar teslimi, idarece belirlenecek program dahilinde gerçekleşecektir. 

TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi Evleri'nde açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için, sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri şartları kaldırılmıştır.  

Aynı zamanda konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce TOKİ'den bir gayrimenkul almamış ve TOKİ'den kredi kullanmamış olmaları şartları da kaldırılmıştır. 

 

Firma Bilgisi: Toki