TOKİ Akgedik projesinde temeller atıldı

TOKİ ve Manisa Yunusemre Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilecek 5 bin 500 konutluk Akgedik projesinin temelleri atıldı

TOKİ Akgedik projesinde temeller atıldı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Manisa Yunusemre Belediyesi İşbirliği ile Manisa'da inşa edilecek 5 bin 500 konutluk Akgedik projesinde çalışmalar başladı. Projenin temel atma töreninde konuşan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Manisa'nın TOKİ için büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

TOKİ Manisa Akgedik projesi
Turan, Manisa için bugüne dek 5 bin 843 konutun ihalesinin gerçekleştiğini ve bunun da 3 bin 726 adedinin tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiğini vurguladı. Akgedik projesi ile birlikte bölgenin 3-4 yıl içinde 20-25 bin insanın yaşayabildiği şirin ve modern bir kasabaya dönüşeceğini de vurgulayan Turan:

"Bu proje de 4-5 katlı binalardan oluşan, çok modern yeni bir yaşam alanı olacak. Yeni yaşam alanımızın ilk etabı olan bin 101 konutun hak sahiplerini Mayıs ayı sonunda kura ile belirleyeceğiz. " ifadelerini kullandı.

TOKİ Akgedik projesinde temeller atıldı

2017'de teslimler yapılacak
Projede teslimlerin 2017 yılının 8 ya da 9'uncu aylarında teslim edileceğini ve ilk etabın 130-140 milyon TL'lik yatırım bedeli ile hayata geçireleceğini de söyleyen Turan: "2. etap için ihale hazırlıkları yapılıyor. 2. etaba 7'inci ayda başlamayı düşünüyoruz. Bu proje ile sadece TOKİ'nin Akgedik'e yapacağı yatırım 750-800 milyon liradır.” dedi. 

Yeşil alanlarıyla da dikkat çeken projede kişi başına düşen yeşil alan miktarı da Avrupa standartlarının 1.5 katı olacak