TOKİ Aksaray 2015 projeleri

TOKİ Aksaray 2015 projelerine dair detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

TOKİ Aksaray 2015 projeleri

TOKİ Aksaray 2015 projeleri kapsamında Mart'ta satışa çıkacak 2 adet proje bulunuyor. Bu projeler ve detaylı bilgileri şöyle;

1-TOKİ Aksaray Merkez Zafer Mahallesi 6.etap: Proje kapsamında 1 adet konutun başvuru süreci 9 Mart'ta başlayacak, 31 Mart'a kadar devam edecek. Konut için başvuruların yapılacağı kurum ise, Halk Bankası'nın Aksaray Şubesi.

2- TOKİ Aksaray Merkez Zafer Mahallesi 7. Etap: Bu projede ise 7 adet konutun başvuru dönemi 9 Mart'ta başlayacak, 31 Mart'a kadar devam edecek. Konutlar için başvuruların yapılacağı yer, Halk Bankası'nın Aksaray Şubesi.

TOKİ Aksaray 2015 projeleri için başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

"a. T.C. vatandaşı olması,

b. Aksaray il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması,

• ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

• (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

• (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

11. Başvuru sahipleri,

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Aksaray il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge

• (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir.

2. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

• Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

• Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,

Ayrıca,

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, T.C. Emekli Sandığından alacakları "Belgeyi"

3. İl Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmadığına dair belgeyi, Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş'nin Aksaray Şubesine İbraz edeceklerdir."
 

Firma Bilgisi: Toki