Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri başvuru şartları

Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri başvuruları 14 Mart 2016 tarihinde başlayacak. İşte Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri başvuru şartları...

Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri başvuru şartları

Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri başvuruları 14 Mart 2016 tarihinde başlayacak. İşte Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri başvuru şartları... 2+1 nitelikli 300 adet konut için başvurular Ziraat Bankası Aksaray ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile yapılacak. 

Başvurusu toplanacak olan Aksaray Merkez Toki Emekli Evleri için hak sahibi belirleme kurası 12 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Kura çekilişi sonrasında hak sahibi olamayan emekli vatandaşlar başvuru bedellerini 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Başvuru sahipleri, başvuru işlemleri sırasında Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı ile birlikte 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında Ziraat Bankası Aksaray ilindeki yetkili şubelerine başvuru yapacaklar. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. 

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecektir. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında alınacaktır. Toki Aksaray Merkez Emekli Evleri'nde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı veya ailesi için ikamet şartı aranacaktır. İkamet edilmediğinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki