Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları kuraları 12 Mayıs'ta!

Aksaray Merkez'de inşa edilecek olan 2+1 nitelikli 300 adet konutun yer aldığı Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları kuraları 12 Mayıs'ta çekilecek

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları kuraları 12 Mayıs'ta!

Aksaray Merkez'de inşa edilecek olan 2+1 nitelikli 300 adet konutun yer aldığı Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları kuraları 12 Mayıs'ta çekilecek. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar Toki'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. 

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayanlar 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabileceklerdir. Aksaray Merkez Emekli Konutları'ndan konut sahibi olmaya hak kazananlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası Aksaray Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Emekli grubu projelerinin tamamında olduğu gibi Aksaray Merkez Toki Emekli Evleri projesinde de hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar ikamet şartı aranacak olup, ikamet edilmediğinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Hak sahiplerine konutlar, yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. 

Firma Bilgisi: Toki