Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları son başvuru tarihi

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlendi

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları son başvuru tarihi

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlendi. 300 adet dairenin satışa çıkarılacağı Emekli Grubu Konut Projesi'nde başvurular Ziraat Bankası Aksaray ilinde bulunan yetkili şubeler tarafından kabul edilecek. Başvurusu toplanacak olan konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek ve başvuru sahipleri arasında 132 Mayıs 2016 tarihinde kura çekilişi yapılacaktır. 

Hak sahiplerine Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları projesine başvuruda bulunmak isteyenlerden; T.C. vatandaşı olması, projenin yapılacağı sınırlar içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması veya il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, Toki'den daha önce ev almamış ve kredi kullanmamış olması, kayıtlı bir gayrimenkulünün olması ve aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması şartı aranacaktır. 

Başvuru işlemleri Nüfus Cüzdanı ve Emekli kimlik kartı ile birlikte 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında Ziraat Bankası Aksaray ilindeki yetkili şubeler tarafından yapılacaktır. Başvuru işlemleri sırasında başvuru sahipleri 500 TL başvuru bedeli ödeyeceklerdir. Kurada asil ve yedek hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası'nın yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. 

 

Firma Bilgisi: Toki