Toki Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın emekliler için hayata geçireceği Toki Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta çekilecek

Toki Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta!

2+1 tipinde 300 adet için çekilecek olan Toki Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra TOKİ tarafından açıklanacak. Kurada asil olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecek. 

Toki Aksaray Merkez emekli konutları belirleme kurası sonrasında konutu belirlenen alıcılar idarenin ilan edeceği tarihlerde Ziraat Bankası Aksaray Şubesi'nde sözleşme imzalayacaklar. Konutlar için peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek. 

Hak sahiplerine Aksaray Merkez Toki emekli konutları başvuru bedelleri düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Emekli grubu projelerinden hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekliler konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için ikamet şartı aranacak ve ikamet edilmediğinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki